Byłam studentką pierwszego roku. Nie znałam jeszcze zbyt wielu osób, jednak byłam osobą bardzo otwartą i komunikatywną, więc znalezienie nowych znajomych było tylko kwestią czasu. Zajęcia miałam w różnych salach i dzięki temu dobrze udało mi się poznać całą uczelnię.

Oddanie znalezionego zegarka jego właścicielowi 

eleganckie zegarki męskiePodczas ostatnich wykładów, które odbywały się na dużej auli znalazłam męski zegarek na miejscu, gdzie usiadłam. Był to markowy zegarek i doskonale zdawałam sobie sprawę ile takie eleganckie zegarki męskie były warte. Miałam również świadomość, że właściciel zegarka zapewne go szuka, bo stanowi dla niego sporą wartość. Po wykładzie umieściłam notatkę na tablicy ogłoszeń, że znalazłam elegancki zegarek męski i podałam swój numer telefonu. Początkowo chciałam odnieść ten zegarek do dziekanatu, jednak uznałam, że wolę go oddać właścicielowi osobiście. W ciągu całego dnia nikt do mnie nie zadzwonił w sprawie zegarka. Dopiero wieczorem odezwał się chłopak. Dokładnie opisał mi swój zegarek i nawet powiedział, że ma on grawer. Wszystko się zgadzało i wiedziałam, że chłopak, który ze mną się skontaktował był właścicielem tego zegarka. Następnego dnia się z nim spotkałam i mu go oddałam. Opowiedział mi, że ten elegancki zegarek kupiła mu matka z okazji ukończenia osiemnastego roku życia i był on dla niego bardzo cenny. W ramach podziękowania zaprosił mnie na dobrą kawę a ja się zgodziłam. Mój nowy znajomy był szczęśliwy, że jego zegarek się odnalazł.

Zaprzyjaźniłam się z tym chłopakiem i często pomagał mi on w nauce. Był o rok wyżej ode mnie i dzięki temu miałam niezbędne materiały do nauki. Nasza przyjaźń utrzymała się przez całe studia. Zyskałam prawdziwego przyjaciela w wszystko dzięki zegarkowi, który wtedy zgubił.