Kiedy zadzwonił do mnie Michał, to wiedziałem od razu, że miał dla mnie jakieś ciekawe zlecenie. Zawsze kontaktował się ze mną w sprawach służbowych. Cenił mnie jako fotografa, ponieważ byłem dobry i zawsze dawał mi jakieś dobre zlecenia.

Sporo zdjęć sferycznych z koncertu

zdjęcia sferyczne z koncertuZ Michałem współpracowałem od czasów, kiedy organizował u siebie w Cekcynie koncerty. Dużo ludzi się zawsze zjawiało i nie raz to był ogromna impreza opisywana w różnych gazetach czy na stronach internetowych. Kiedy zadzwonił do mnie tym razem to miał inne wymagania. Miałem dla niego wykonać zdjęcia sferyczne z koncertu i pytał czy dam sobie radę. Na zdjęciach sferycznych się znałem i nie raz takie wykonywałem. Zgodziłem się przyjąć zlecenie i zapewniłem Michała, że ogarnę temat jak należy. Koncert odbywał się przez dwa dni. Rozpoczął się w piątek około osiemnastej. Załatwiłem sobie nocleg za małą kasę i wziąłem się do pracy. Na koncercie pojawiło się mnóstwo ludzie i nie byli to tylko mieszkańcy Cekcyna. Przyjechali nawet ludzie z Tucholi, Chojnic czy Bydgoszczy. Na koncercie były same gwiazdy i każdy chciał je zobaczyć. Koncert był darmowy dla wszystkich, gdyż Michał zorganizował fundusze z miasta i dostał całkiem sporą sumę. Mi także płacił z tej puli pieniędzy i jak zwykle zaoferował całkiem niezłą sumę. W sobotę w nocy jak już impreza się zakończyła to wróciłem do Bydgoszczy. Chciałem w niedzielę już zabrać się za obróbkę zdjęć, ponieważ wiedziałem jakie to było ważne dla Michała. Zrobiłem wszystko w ciągu dwóch dni.

Ze zdjęć, które wykonałem Michał był zadowolony i dziękował mi za profesjonalizm. Cieszyłem się, że mnie doceniał, ponieważ wiązało się to z dalszymi zleceniami, które na pewno zamierzał mi przekazywać. Interes dzięki temu się kręcił.