Każdemu podoba się piękny, zadbany uśmiech. Jednak ciężko przy obecnym pożywieniu, dużej ilości cukrów i używkach takowy utrzymać. Przede wszystkim kawa i papierosy odbijają się na naszych zębach negatywnie. Jak temu przeciwdziałać i w porę zapobiec rozwojowi bakterii i próchnicy?

Etapy leczenia kanałowego zębów w Krakowie

leczenie kanałowe krakówMożna oczywiście chodzić na częste przeglądy do stomatologa i przeciwdziałać na bieżąco pojawiającej się próchnicy. Jednak są osoby, które mają słabe szkliwo i zęby, niezależnie od żywienia. Myją zęby co dziennie a i tak próchnica powoduje, że często się psują. Niekiedy zwykłe leczenie zapobiegawcze nie ratuje zbyt zepsutego zęba. Jedynym ratunkiem przed wyrwaniem zęba jest wtedy leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe musi odbywać się w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, dlatego najczęściej wyszukiwanym hasłem w Internecie jest: leczenie kanałowe Kraków. Polega ono na kilku wizytach. Na wstępie przedstawiony jest plan leczenia, zrobione zdjęcie zęba, w zależności od rozległości próchnicy- pantomograficzne, czyli całej szczęki, tomografia komputerowa lub zdjęcie RTG pojedynczego zęba. Dalej ząb jest zatruwany lekiem, gdzie po kilku dniach na kolejnej wizycie jest właściwe leczenie kanałowe. Podczas niego stomatolog usuwa nerwy z zęba a na odnerwiony ząb nakładana jest plomba. Takie leczenie może utrzymać zęba jeszcze przez długi czas. Niekiedy jest kilka komplikacji, na przykład ból zęba, opuchnięcie czy ropień- leczenie kanałowe jest poważnym zabiegiem i takie komplikacje niestety są możliwe, jednak w porę można temu zapobiec.

Piękny uśmiech jest podstawą ale przede wszystkim, oprócz ładnych zębów chodzi o to, aby nie bolały. Ból zęba jest jednym z najgorszych bóli ponieważ niekiedy leki przeciwbólowe nie pomagają a jedynym ratunkiem jest właśnie usunięcie nerwów i zapobieżenie komplikacjom.

Kategorie: Usługi