Stół to jeden z najważniejszych sprzętów w naszym domu. Jest miejscem, przy którym zbiera się cała rodzina, zarówno na szczególne, świąteczne okazje, jak i podczas codziennych posiłków. Warto starannie wybrać odpowiedni stół do naszej jadalni, aby był solidny, ładny i wygodny dla wszystkich domowników.

Najlepszy drewniany stół do jadalni

stoły drewniane do jadalniPlanujesz kupić drewniany stół, ale nie wiesz jaki wybrać, aby był funkcjonalny? Pierwszym podstawowym kryterium jest oczywiście wielkość naszej jadalni i przestrzeń jaka dysponujemy. Musimy się też zastanowić ile osób będzie zazwyczaj siedzieć przy naszym stole. Liczmy, że na jedną osobę potrzeba 60 cm x 40 cm. 60 cm to średnia wartość rozłożonych ramion dorosłego człowieka – tyle mniej więcej potrzeba, aby czuć się przy stole swobodnie, choć oczywiście jeśli mamy takie możliwości, warto zostawić jeszcze trochę więcej miejsca. 40 cm potrzeba aby postawić przed daną osobą talerz, sztućce, szklankę itp. Najlepsze stoły drewniane do jadalni to takie, które są solidne i ciężkie. Zbyt lekki stół może nie być stabilny, a to zmniejsza komfort, np. kiedy się o niego oprzemy, czy niechcący go potracimy. Jeszcze jedna ważna rzecz to nogi od stołu – zwróćmy uwagę na ich rozmieszczenie, bo mogą potem przeszkadzać w wygodnym rozstawieniu krzeseł. Czy wybierzemy stół okrągły, owalny czy prostokątny to już kwestia naszego gustu. Wybierzmy taki, który swoim stylem będzie jak najlepiej pasować do naszej jadalni.

Zazwyczaj życie rodzinne całego domu toczy się wokół stołu. Ale ten mebel to nie tylko miejsce spotkań towarzyskich. Może służyć również do pracy, można przy nim czytać, czy zajmować się swoim ulubionym hobby. Jednym słowem przy stole spędzamy dość dużą część naszego życia, dlatego też wybierzmy go starannie.