Transportowanie przedmiotów od producenta do punktu sprzedaży i do klienta jest istotnym elementem rzutującym na jakość dostarczanego produktu. Wystarczy niezbyt staranne zabezpieczenie lub brak odpowiedniej troski podczas transportu, aby dostarczany przedmiot uległ uszkodzeniu.

Taśmy skutecznie zabezpieczające

wysokiej jakości taśma WGJest cały szereg materiałów przeznaczonych do zabezpieczania przedmiotów w transporcie. O tym, który materiał będzie najlepszy dla danego przedmiotu, decydują różne czynniki. Najważniejsze z nich to: środek transportu, dystans do pokonania oraz parametry przedmiotu. Przedmioty niezbyt duże najlepiej transportować w kartonach lub skrzyniach drewnianych. Można je dodatkowo zabezpieczyć, unieruchamiając za pomocą różnych wypełniaczy. Wówczas mamy pewność, że przesyłka dotrze nienaruszona do adresata. Sprawa jest bardziej skomplikowana, kiedy mamy do czynienia z dużą maszyną lub urządzeniem. W takim przypadku najbardziej polecana jest wysokiej jakości taśma WG. Jest to taśma poliestrowa o specjalnych parametrach wytrzymałościowych i elastyczności. Produkowana jest w różnej grubości i szerokości. Te cieńsze mogą nawet być zawiązywane, ale zalecanym sposobem łączenia jest spinanie i zaciskanie specjalnymi zapinkami metalowymi. Taśma poliestrowa jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie ulega zniszczeniu, bo nie rdzewieje, nie gnije i nie pleśnieje. Jest bezpieczna w użyciu. Taśma to są sklejane na gorąco podłużne włókna poliestrowe, co daje jej nadzwyczajną trwałość i wytrzymałość.

Jest bardzo szeroki dostęp do taśm WG na rynku. Jest wielu producentów i taśmy oferowane są zarówno w handlu tradycyjnym, jak i w sprzedaży internetowej. Taśmy są dostępne w różnych szerokościach, a ze względu na swe właściwości są rekomendowane do zabezpieczania wszelkiego rodzaju przesyłek.