Zmarszczki to niestety nic innego jak pojawiające się z wiekiem deformacje naszej skóry. Pierwsze z nich możemy zauważyć już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia i zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie jest skutkiem zmniejszającej się w naszej skórze ilości elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego.

Jakim kwasem można wypełnić zmarszczki?

wypełnianie zmarszczek w BielskuKiedy w naszej skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny w efekcie staje się ona cienka, mało elastyczna, wysuszona a przede wszystkim pomarszczona, co sprawia że wyglądamy starzej. Są to czynniki wewnętrzne, jednak nie tylko one mają wpływ na powstawanie zmarszczek, ale również inne czynniki takie jak szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB, ciągłe życie w stresie, niewłaściwe odżywianie, palenie papierosów, zła pielęgnacja skóry a także gwałtowny spadek wagi. U każdego z nas prędzej czy później pojawią się zmarszczki, jest to tylko kwestia czasu kiedy zauważymy pierwsze z nich. Jeśli zauważymy u siebie pierwsze zmarszczki możemy zacząć stosować różne kremy, które dają różne efekty lub udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg wypełniania zmarszczek. Najczęściej stosowanymi wypełniaczami jest kwas hialuronowy a także mniej znany kwas polimlekowy. Każdy z nich jest inaczej wykorzystywany, jednak oby dwa są skuteczne. Ten pierwszy wiąże cząsteczki wody w skórze, czyli odpowiada za jej nawilżenie oraz gładkość i sprężystość. Podaje się go o różnej gęstości w zależności od tego jaka część naszej twarzy została poddana zabiegowi. Wypełnianie zmarszczek w Bielsku przy użyciu kwasu polimlekowego kompleksowo poprawia kondycję naszej skóry.

W zabiegu wypełniania zmarszczek najczęściej wykorzystywany jest kwas hialuronowy, ponieważ występuje on naturalnie w naszym organizmie. Kwas polimlekowy również występuje, jednak jest mniej znany niż ten pierwszy. Decyzję o tym, który z nich zostanie wykorzystany w danym zabiegu podejmuje specjalista.