Zdecydowałem się wyjechać na studia do Poznania, bo tam mieściła się uczelnia, która najbardziej mi odpowiadała. Matka była ze mnie dumna i zadeklarowała, że sfinansuje mi wszystko. Głównie chodziło o mieszkanie, które planowałem wynająć, bo akademik nie wchodził w ogóle w grę.

Mieszkanie wynajęte na atrakcyjnych warunkach

wynajem mieszkań poznańWyjechałem do Poznania do swojego kuzyna, żeby tam spokojnie rozejrzeć się za jakimś mieszkaniem. Do rozpoczęcia studiów zostało niewiele czasu i musiałem się tym temat zająć. Mój kuzyn był nieco obeznany na rynku nieruchomości i liczyłem, że powie mi gdzie najlepiej szukać na wynajem mieszkań Poznań był mi zupełnie obcym miastem i sam bym sobie nie poradził. Kuzyn kupił gazetę z ogłoszeniami, gdzie były oferty dostępnych na wynajem mieszkań. Nie chciałem wynajmować mieszkania studenckiego, gdyż zależało mi na tym, żebym mieszkał zupełnie sam. Liczyłem się, że będzie to nieco więcej kosztowało, ale mama obiecała wszystko opłacić. Przejrzałem całą gazetę i natrafiłem na bardzo interesujące ogłoszenie. Do wynajęcia było jednopokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym i łazienką. Dla mnie taki metraż był zdecydowanie wystarczający, dlatego od razu zadzwoniłem na numer telefonu, wskazany w ogłoszeniu. Oferta nadal była aktualna i pojechałem z kuzynem, żeby obejrzeć do mieszkanie. Od razu spodobał mi się fakt, że mieściło się blisko uczelni, więc na zajęcia mógłbym chodzić pieszo. Mieszkanie było dostępne w atrakcyjnej cenie i zdecydowałem się je wynająć.

Mama przyjechała do mnie do Poznania i przywiozła mi wszystkie moje rzeczy. Mieszkanie bardzo jej się spodobało. Dała mi pieniądze na opłacenie najmu na rok z góry. Resztę będzie mi przelewała na konto. Byłem gotów na rozpoczęcie nowego życia w dużym mieście.