Aktualnie w Polsce przemysł drzewny jest bardzo rozwinięty. Dodatkowo mimo już dużego stopnia, cały czas powstają nowe tartaki, zakłady stolarskie, zakłady meblarskie i inne przedsiębiorstwa pracujące z drewnem. Spowodowane to jest dużym zapotrzebowaniem w Polsce i zagranicą na ten surowiec.

Jak działa wielopiła?

wielopiła do drewnaPowstawanie cały czas nowych firm powoduję dużą konkurencje na rynku drzewnym. Często nowe firmy powstają, ustalają nowe niższe ceny i upadają. Jednak podczas ich istnienia powoduje to, że przedsiębiorstwa które już kilka lat istnieją tracą klientów. Często muszą zaniżać ceny, kierując się ku upadłości. Jak wiadomo granica między opłacalnością, a stratą jest bardzo cienka. Dodatkowo dochodzą problemy z pracownikami. Często nowe przedsiębiorstwa próbują wykupić doświadczonych operatorów, oferując im lepsze warunki zatrudnienia. W celu obrony często stare tartaki stawiają na rozwój parków maszynowych. Świetnym pomysłem może wydać się wielopiła do drewna. Maszyna ta znacznie polepszy wydajność naszych zakładów. Jej zasada działania polega na tym, że z gotowej pryzmy jednym cięciem wycinamy kilka desek. Dzieję się to przez zastosowanie kilku pił tarczowych, lub taśmowych działających równolegle w pozycji pionowej, lub poziomej. Często posuw jest automatyczny, dzięki czemu maszyna możę być obługiwana przez jedną osobę. Na plus jest także automatyczne ustawianie pił. Wystarczy, że operator wpisze żądane wymiary desek, lub listew i uruchomi maszynę.

Wielopiła jest świetnym pomysłem jeśli myślimy o rozwoju i podniesieniu wydajności naszych zakładów. Ograniczając koszt pracownika, możemy znacznie podnieść produkcje desek, lub listew. Dzięki niej łatwiej zaistnieć i być poważnym graczem na rynku drzewnym. Urządzenie można kupić za kilkanaście tysięcy.