Wykładziny gumowe to wciąż bardzo częsty wybór jeśli chodzi o materiały na posadzki. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupieniem takiej wykładziny na swoją podłogę, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj gumy, z jakiej została wykonana. Jak wybrać najlepszą wykładzinę? Czy jeszcze kierować się przy jej wyborze? 

Jak wybrać najlepszą wykładzinę na podłogę?

wykładzina podłogowa gumowaWybór odpowiedniej wykładziny jest uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym jest z pewnością miejsce, w którym chcemy ją umieścić. Musimy także zwrócić uwagę na to, z jaką intensywnością używana będzie dama gumowa powierzchnia. Istnieje wiele gum, które znajdują zastosowanie wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Typową i uniwersalną wykładziną wewnętrzną jest ta typu SBR. Jest ona bardzo odporna na wycieranie i uszkodzenia mechaniczne, przez co stosuje się ją powszechnie między innymi w halach produkcyjnych. Często spotykanymi wykładzinami są także tak zwane molety lub ryfle. Wyposażone są one w wypukłości, kołowe bądź poziome. Dzięki temu taka wykładzina podłogowa gumowa zyskuje właściwości antypoślizgowe. Taki typ podłogi spotkać można zamontowane na schodach w różnych budynkach użyteczności publicznej. Innym rodzajem wykładziny jest ta typu NBR, którą w przeciwieństwie do SBR, można rozłożyć również na zewnątrz. Jest ona bardziej odporna na różne czynniki, przez co znajduje zastosowanie w warsztatach i miejscach, gdzie używa się olejów czy smarów. Wykładziny te muszą być odporne na uszkodzenia oraz rozerwanie.

Wykładzina gumowa to dobry materiał, który ochroni podłogę w najbardziej wymagających miejscach, takich jak warsztaty, hale przemysłowe czy magazyny. Niektóre rodzaje wykładzin mają działanie antypoślizgowe, co sprawdzi się w budynkach publicznych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy pojawiają się deszcze i śnieg.