W trakcie dziewięciu miesięcy ciąży, kobiece ciało ekstremalnie się zmienia. Już od czwartego miesiąca ciąży pojawiają się widoczne zaokrąglenia, które powodują, że konieczna jest zmiana garderoby na luźniejszą lub ciążową.

W jakich ubraniach chodzić w ciąży?

odzież ciążowaWiele kobiet się martwi tym, co na siebie założy, kiedy będzie w ciąży. Jest to uzasadnione, choć nie ma co się martwić na zapas, ponieważ każda kobieta jest inna i także każda ciąża jest inna. Jedne kobiety przybierają na wadze niecałe dziesięć kilogramów, a inne nawet trzydzieści, więc lepiej odzież kupować na bieżąco. Przeważnie w pierwszych trzech miesiącach, kobiety mieszczą się w swoje dotychczasowe ubrania, natomiast później odzież ciążowa musi być bardziej elastyczna, szczególnie w obrębie brzucha. Kobiety najczęściej wybierają luźne tuniki, które dyskretnie ukrywają powiększający się brzuszek i leginsy, ponieważ przede wszystkim są wygodne. Bardzo praktyczne w czasie ciąży są sukienki, a tych w modelach dla przyszłych mam jest naprawę wiele. Mają one nico inny fason niż zwykłe sukienki, gdyż są odcięte pod biustem i swobodnie opadają na brzuszek, dzięki czemu nie jest ona aż tak widoczny od przodu. Bardzo modne są jeansy, które do bioder wyglądają jak każde inne, a dopiero wyżej posiadają wstawkę z elastycznej gumki, która otula brzuch, ale go nie uciska. W czasie ciąży nie ma potrzeby kupowania byt wielu ubrań, ponieważ zaraz po rozwiązaniu nie będą nam potrzebne. Przede wszystkim przydają się w drugim i trzecim trymestrze.

Przy wyborze odzieży ciążowej, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest ona wykonana. Najlepsze są bawełniane ubrania, gdyż pozwalają skórze oddychać i są lekkie. Tego typu ubrania znajdziemy w każdym sklepie odzieżowym z działem dla przyszłych mam.