Reklama jest dzisiaj wszędzie. W czasach dużej konkurencji w praktycznej w każdej branży, firmy nie mają wyjścia i są zmuszone przeznaczać duże pieniądze na różnego rodzaju kampanie reklamowe. Wiele reklam możemy zobaczyć w telewizji, ale też w Internecie, do którego przeniosła się duża część naszego życia. Jeżeli spojrzymy sobie a historię spotów reklamowych, to zauważymy, jak bardzo się one zmieniły.

Animowane filmy reklamowe

produkcja filmów reklamowychJeszcze jakiś czas temu większość spotów reklamowych, które pojawiały się w telewizji, oparte były na scenkach, w których występowali ludzie. Obecnie coraz częściej aktorzy zastępowani są przez animowane postacie. Specjaliści od reklam, którzy robią zamówienia dla różnych firm, zauważyli, że animowane reklame cieszą się większym zainteresowaniem i mocniej wpadają w pamięć. Pozwalają też wykreować praktycznie wszystko na ekranie. Z tego względu współczesna produkcja filmów reklamowych to w głównej mierze filmy animowane, wykonywane w specjalnych studiach. Wyprodukowanie kikunasto lub kilkudziesięciominutowego filmu reklamowego to wbrew pozorom nie jest takie szybkie zadanie. Poza obmyśleniem samego pomysłu na spot, sama jego realizacja to wiele godzin spędzonych przed komputerem na tworzeniu postaci i ich wpisaniu w animowaną historię. Mimo tego, że jest to czasem żmudna praca, graficy komputerowi ją uwielbiają. A biura tworzące reklamy nie mogą narzekać na brak klientów, bo jest ich coraz więcej.

Współczesna reklama coraz mocniej opiera się na animacjach, które tworzone są w specjalnych studiach reklamowych. Produkcja spotów reklamowych to już niekoniecznie mały plan filmowy, na którym znajdziemy aktorów. Coraz częściej jest to tylko i wyłącznie stworzenie animacji i ewentualnie zatrudnienie osób, które udzielą głosu stworzonym postaciom.

Więcej o filmach reklamowych znaleźć można na: https://m8house.com/

 

Kategorie: Usługi