Na rynku dostępnych jest coraz więcej różnych produktów, stosowanych w wypełnianiu zmarszczek. Są to preparaty nie odbiegające skutecznością od innych form zabiegów wygładzających cerę, także tych bardziej inwazyjnych.

Zalety preparatu juvederm ultra

juvederm ultra w żeluObecnie stosowane preparaty w medycynie estetycznej muszą być podane w jak najbardziej skoncentrowanej formie, a ich aplikacja powinna być możliwe bezbolesna. Przykładek takiego preparatu jest juvederm ultra w żelu. Jest to środek służący do wypełniania zmarszczek w miejscach, gdzie skóra starzeje się najszybciej, oraz w celu wypełnienia drobnych zmarszczek oraz zrysowania konturu ust. Efekty działania tego preparatu są natychmiastowe i utrzymują się nawet do dwunastu miesięcy. Okres, w którym efekt działania żelu jest widoczny zależy od wieku pacjenta, stanu w którym znajduje się jego skóra i wielu innych czynników. W gabinetach medycyny estetycznej preparat ten stosuje się głównie do wypełniania średniej głębokości zmarszczek zwłaszcza tych nad fałdą nosowo -wargową, lwiej zmarszczki oraz tak zwanej linii marionetki. Co bardzo ważne w żelu znajduje się niewielka ilość lidokainy, która zapewnia większy komfort zabiegu oraz mniejsze odczuwanie bólu. Bardzo ważną kwestią w stosowaniu preparatów z tej linii jest bezpieczeństwo ich użycia. Juvederm ultra może być stosowany u większości pacjentów z wyjątkiem tych u których wystąpiło wcześniej uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Stosunkowo niska cena preparatu przekłada się na niższą cenę zabiegu z jego wykorzystaniem.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów do wygładzania cery i wypełniania zmarszczek, które łączą wysoką skuteczność z bezpieczeństwem ich użycia. To dobra wiadomość dla tych pacjentów, którzy dotychczas źle znosili stosowanie preparatów do wygładzania cery.