Jeśli planujemy budowę domu lub remont mieszkania często stajemy przed trudnym wyborem odnośnie rodzaju podłogi, jaką chcemy zamontować w danym pomieszczeniu. Często decydujemy się na sprawdzone i klasyczne rozwiązania, czyli zastosowanie ceramicznych płytek w łazience, czy też drewnianych paneli podłogowych w salonie bądź sypialni. Warto mieć jednak świadomość, że doskonałym zamiennikiem tych elementów mogą okazać się produkty wytwarzane z polichlorku winylu.

Wysokiej jakości podłogi winylowe

luksusowa podłoga winylowaLuksusowa podłoga winylowa stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań z uwagi na charakterystykę i parametry techniczne materiału, z którego jest wykonana. Wyroby z PVC potrafią swoim wyglądem doskonale imitować naturalne materiały. Winylowe podłogi stworzone na podobieństwo paneli podłogowych posiadają na swojej powierzchni nierówności, które odwzorowują słoje i niedoskonałości drewnianych desek. Z kolei w łazience często stosuje się podłogi winylowe mające za zadanie na przykład odzwierciedlić powierzchnię marmurowych płyt, przez co każdy poszczególny element tej podłogi będzie posiadał własny i niepowtarzalny wzór. Podłoga winylowa potrafi w pełni zamaskować wszelkie nierówności powierzchni, na której jest położona, a jej montaż jest niezwykle prosty i bezproblemowy. Producenci takich podłóg posiadają w ofercie niezmiernie bogaty wachlarz dostępnych wzorów, z których każdy posiada co najmniej kilka wariantów kolorystycznych, dlatego z łatwością dopasujemy elementy podłogi do wystroju każdego pomieszczenia.

Cechą, która wyróżnia podłogi winylowe od ich tradycyjnych odpowiedników jest bardzo duża wytrzymałość na wszelkiej maści odkształcenia bądź uszkodzenia mechaniczne. Ponadto są one bardzo łatwe w czyszczeniu, a także hamują rozwój bakterii i roztoczy na swojej powierzchni. Elastyczność winylu pozwala nie tylko wytłumić odgłosy stąpania po podłodze, ale również zapewnia wysoki komfort jej użytkowania gwarantując ciepło i uczucie „miękkości”.