Po niektórych wykładzinach lub po zdjętym parkiecie na podłodze może zostać lepik. Jest to substancja, dzięki której materiał przymocowuje się do podłogi w taki sposób, że nie schodzi on z niej. Nie ma wtedy problemu nawet z tym, aby przesuwać po wykładzinie ciężkich przedmiotów. Nie przesunie się ona, ani nie zmarszczy. Jednak po zdjęciu materiału z podłogi koniecznie trzeba go usunąć. W jaki sposób to zrobić?

Jak usunąć lepik z podłogi?

usuwanie lepiku z podłogiNie będę ukrywał, że najlepiej jest zadzwonić po kogoś, kto robi to fachowo. Usuwanie lepiku z podłogi trwa około dwóch godzin, przyjmując jako przykład standardowy pokój o powierzchni dwudziestu pięciu metrów kwadratowych. Robi się to w taki sposób, aby nie uszkodzić posadzki. Na początku usuwa się najtwardszą warstwę lepiku, która stanowi największy problem. Można go usuwać sposobami mechanicznymi, jak i chemicznymi. Jednak preparatów chemicznych najczęściej używa się wtedy, kiedy po usunięciu grubej warstwy lepiku zostaje niewielka, niemalże niezauważalna gołym okiem. W takich sytuacjach najlepiej jest, aby lepik był pokryty rozpuszczalnikiem. Podłogę można umyć za pomocą wody oraz środka rozpuszczającego. Po wyschnięciu nie będzie śladu po tym, że taki lepik znajdował się na naszej podłodze. Standardowy koszt usługi w tym przykładzie powinien wynosić około dwieście pięćdziesiąt złotych. Zazwyczaj do lepiku przyjeżdża dwóch specjalistów.

Usunięcie lepiku z podłogi w wielu przypadkach jest obowiązkowe. Dzięki temu można pozbyć się całkowicie warstwy klejącej i ułożyć nową podłogę. Są posadzki wymagające lepiku oraz takie, które trzymają się dobrze bez niego. Na przykład zmieniając parkiet na panele skorzystanie z usuwania tej substancji będzie obowiązkowe. Powinieneś się na to zupełnie przygotować.