Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Używamy go na podłogi, schody, parapety, blaty, także do produkcji mebli czy ozdobnej boazerii. Niestety z czasem, nawet pomimo prawidłowej pielęgnacji, na materiale pojawiają się wgłębienia, rysy i przebarwienia, nieraz zmienia się też kolor materiału.

Co można poddać cyklinowaniu?

usługa cyklinowania - bydgoszczNa szczęście drewno można poddać renowacji, czyli procesowi cyklinowania. Polega to na usunięciu wierzchniej warstwy materiały, tej najbardziej zniszczonej i przebarwionej, co pozwala odsłonić nienaruszone drewno. W zależności od grubości desek czy blatu, cyklinowanie można wykonać parokrotnie. Biorąc pod uwagę jego częstotliwość, czyli co kilka do nawet kilkunastu lat, oznacza to, że np. podłogę będziemy wykorzystywać nawet przez dziesięciolecia. Poza podłogą takiej renowacji można poddać blaty w kuchni i łazience, schody czy parapety. Do tej pracy należy wybrać profesjonalistów, którzy od już od lat świadczą takie usługi jak usługa cyklinowania – Bydgoszcz jest jednym z miast, w których znajdziemy odpowiednich specjalistów. Chociaż sama teoria jest prosta, to w praktyce jednak trzeba wiele doświadczenia, aby cyklinowanie wykonać prawidłowo, usuwając tylko minimalną ilość drewna. Konieczne jest odpowiednie dobranie papieru ściernego, do każdego cyklinowania innego, aby wyrównać i wypolerować powierzchnię. Zwykle trzeba także uzupełnić ubytki czy szczeliny między deskami.

Po zakończeniu cyklinowania drewno zabezpiecza się lakierem lub olejem – zależy to od tego, czego użyto wcześniej. Tak odświeżona podłoga będzie znów gładka i równa, jej kolor będzie jaśniejszy i żywszy. Dzięki temu nie trzeba zmieniać podłogi co kilka lat, ale można cieszyć się jedną i tą samą przez całe dziesięciolecia.

Kategorie: Usługi