Wielu z nas urządza mieszkanie w popularnych sieciówkach, które dostarczają nam bardzo wygodnych rozwiązań, takich jak meble, które samodzielnie możemy skręcić w domu. Jeśli jednak ktoś dysponuje pewnym zmysłem majsterkowicza, może pokusić się o podniesienie poprzeczki i wykonanie jakiegoś mebla od podstaw – bez pomocy sieciówek.

Użycie wkrętów ciesielskich

wkręty ciesielskieDzięki samodzielnemu wykonaniu mebli możemy wyposażyć wnętrze swojego domu w naprawdę niepowtarzalny klimat – wystarczy, że zamówimy u stolarza odpowiedniej wielkości elementy i z pomocą odpowiednich narzędzi poskładamy je w garażu bądź piwnicy. Przydadzą nam się wówczas wkręty ciesielskie, dzięki którym w bardzo łagodny sposób będziemy mogli wchodzić w strukturę drewna. Dobrej jakości wkręty charakteryzują się kilkoma cechami. Po pierwsze, powinny mieć one hartowaną powierzchnię, która zapewni i trwałość przez długie lata. Po drugie, dobrze jest, kiedy wkręty mają bardzo ostre karby tnące, ponieważ zapobiega to rozszczepianiu się drewna, a sama śruba wchodzi wówczas w szafkę jak w masło. Po trzecie, istotny jest trzpień, który powinien być użebrowany, co poprawi komfort pracy oraz zakończony frezowanym rowkiem, dzięki czemu możliwe będzie wkręcanie go bez wstępnego nawiercania, a zatem będzie można działać nim bezpośrednio na powierzchni drewna. Warto zwrócić uwagę właśnie na te trzy elementy, jeśli chcemy, żeby nasze działania przebiegały sprawnie i niemal bezwysiłkowo.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie wkręty ciesielskie, będziemy mogli przejść do pracy. Co bardzo istotne, zastosowanie ich nie wymaga korzystania z automatycznej wkrętarki, ponieważ będziemy w stanie wkręcić śruby przy użyciu wyłącznie śrubokręta, jednak – jeśli mamy taką możliwość – możemy skorzystać z wkrętarki.