Staroświeckie kaloryfery już dawno wyszły z mody. Teraz na polskim rynku pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania, dzięki którym wnętrze wygląda nowocześnie. Grzejnik wcale nie musi znajdować się pod oknem i wcale nie musi mieć standardowych kształtów. Można zamówić takie grzejniki, które w niczym nie przypominają kaloryferów.

Panele, które pełnią funkcje dekoracji i ogrzewania

panele na podczerwieńMowa o panelach podczerwieni. Jak sama nazwa wskazuje, emitują one promieniowanie podczerwone. W każdym domu, mieszkaniu, w którym nie korzysta się z tradycyjnego ogrzewania, warto zastanowić się nad wyborem właśnie takiego systemu. Okazuje się, że panele tego typu wykorzystują mało energii elektrycznej. Aby panel działał, trzeba go podłączyć do prądu. Od razu po podłączeniu zaczyna wydzielać promieniowanie. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania kaloryferami, nie dochodzi tutaj do ogrzewania powietrza wewnątrz pomieszczenia. Takie panele na podczerwień wydzielają promieniowanie, które bezpośrednio dociera do skóry osoby, która znajduje się w pomieszczeniu. Promieniowanie podczerwone jest zdrowe, a co najważniejsze – doskonale ogrzewa ciało i przedmioty, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Takie panele można stosować praktycznie wszędzie – w każdym pomieszczeniu. Ciekawe jest też to, że panel może pełnić także funkcję dekoracyjną. Można zamontować panel na suficie, przez co nie będzie zabierał miejsca i będzie praktycznie niewidoczny.

Droższe panele mają postać obrazów na ścianę lub luster. Lustra wydzielające promieniowanie podczerwone często montowane są w salonach, łazienkach, pokojach dziecięcych czy w biurach. Takie panele na pewno zagwarantują nowoczesny design i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej, ciekawiej. Koszt paneli zależy od ich mocy oraz konkretnych rozmiarów.