Z pewnością wiele osób posiada w domu na parapecie ozdobną rośliną jaką jest aloes zwyczajny (Aleo Vera) i nic nie wiedzą na temat jego cennych właściwości zdrowotnych. To nie tylko piękna roślina należąca do grupy sukulentów, ale także silny środek leczniczy.

Jak stosować żel aloesowy?

żel z aloesu do piciaRoślina, której nie trzeba często podlewać, zasilać aby kwitła, wydaje się idealnym wyborem dla zapominalskich. Jednak niekoniecznie tak  musi być, ponieważ na rynku znajdziemy wiele takich roślin, które dodatkowo posiadają cenne właściwości. Jedną z takich roślin jest aloes, który w Polsce występuje w dwóch gatunkach, z czego zwyczajny jest najczęściej spotykany. Jest to roślina o grubych i mięsistych liściach, z których pozyskuje się nie tylko żel, ale również sok. Po przekrojeniu liścia, ze środka wydobywa gęsty i klejący żel, który wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych oddziałujących na cały organizm oraz na skórę. Żel aloesowy możemy kupić do picia lub do stosowania bezpośrednio na skórę. Do najważniejszych składników występujących w aloesie są antrazwiązki monomeryczne oraz szereg wartościowych witamin. Żel z aloesu do picia skutecznie zmniejsza apetyt, dlatego też jest polecany osobom pragnących zrzucić zbędne kilogramy, poprawia perystaltykę jelit, przez co wpływa na trawienie, pomaga w walce z cukrzycą i wspomaga układ odpornościowy. Ponadto żel z aloesu może być wykorzystywany w leczeniu poparzeń, ran, trądziku z ropiejących miejsc. Silnie regeneruje, nawilża i przyśpiesza gojenie ran.

Sprzedaż żelu z aloesu z roku na rok rośnie, ponieważ coraz więcej osób docenia jego cenne właściwości. Można go stosować na wiele sposób, co daje mu przewagę nad innymi, podobnymi produktami. Jest przede wszystkim naturalnym i bezpiecznym środkiem.