Z łupieżem nie miałam do czynienia już od dawna. Odkąd skutecznie pozbyłam się go w wieku nastoletnim, miałam spokój przez następne kilka ładnych lat. Aż do niedawna, gdy przy suszeniu włosów zauważyłam przesuszony czubek głowy i frunące w powietrzu białe płatki. Ten koszmar znowu się zaczynał, a myśl o niekończącej się walce z nim przysparzała mnie o dreszcze.

Jak skutecznie pozbyć się chorób włosów

lekarz trychologW przeszłości radziłam sobie z tym problemem poprzez kupno specyfików, dostępnych w aptekach. Kosztowały grosze i dodatkowo reklamowały się natychmiastowym i stuprocentowym działaniem. Tak było i tym razem – wybrałam się po odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy i włosów. W szampony przeciwłupieżowe z drogerii nie wierzyłam od dawna, toteż apteka wydawała mi się odpowiednim autorytetem. Niestety, po kilku tygodniach regularnego stosowania specjalnych szamponów i wcierek, nie było widać rezultatów. Opisałam dokładnie swoje objawy w sieci na forum, a jedna z użytkowniczek poleciła mi wizytę u specjalisty od włosów. Lekarz trycholog, bo tak nazywa się ta specjalność, to osoba z medycznym wykształceniem, zajmująca się diagnostyką chorób oraz przeprowadzaniem profesjonalnego leczenia. Taka wizyta kosztuje około stu złotych, choć jest uzależniona od jej typu- czy jest to pierwsza wizyta, czy kontrolna, oraz czy w jej trakcie będą przeprowadzane jakieś zabiegi trychologiczne.

Pani trycholog zaleciła mi leczenie mojego problemu, z którym borykałam się od dłuższego czasu, próbując walczyć z nim samodzielnie i nieskutecznie. Wizyty kontrolne przechodzę co trzy miesiące, a efekty zaleconej kuracji widziałam już po dwóch tygodniach! Warto było udać się do tego specjalisty, a z obecną świadomością poszłabym tam o wiele wcześniej, chociażby żeby skontrolować stan skóry mojej głowy.