Gry planszowe, wielu z nas zapewne kojarzą się z dzieciństwem, kiedy w niepogodę wyciągało się naszego starego chińczyka i szukało się cztery chętne osoby, aby zagrać. Dzisiaj rynek gier planszowym bardzo się zmienił. Może i zmienił się wcześniej niż zdążyłam to zauważyć, ale jedno jest pewne- dzisiaj gier planszowych i karcianych jest mnóstwo do wyboru i nie jest to tylko chiń

Stacjonarnie czy przez Internet- gdzie kupować gry?

gra planszowa sklepJak już wcześniej pisałam moja przygoda z grami planszowymi zaczęła się od dość popularnych planszówek. Nigdy nie byłam fanką gier komputerowych, więc zawsze szukałam jakiejś innej alternatywy. Wiedziałam, że rynek proponuje dość duży wybór takich gier, ale nie sądziłam, że aż tak wielki.  Jest ich tak wiele, że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie i na odpowiednią ilość graczy.Można wybrać gry, których minimalna potrzebna liczba graczy to jedna oraz takie gdzie liczba graczy może przekroczyć dziesięć osób. Są gry karciane oraz takie na planszach. Wykonanie i pomysł na grę nie jest tani, więc zakup planszówek wiąże się z wydaniem sporej ilości pieniędzy. Ale od czego są internetowe sklepy z grami planszowymi. Wystarczy wpisać frazę w wyszukiwarkę gra planszowa sklep i znajdziemy na pewno sporo sklepów internetowych. Szukam zazwyczaj w Internecie cen za daną planszówkę i kiedy mam już rozeznanie w cenie, wybieram się do sklepu stacjonarnego i ją porównuje.  Jeśli jest w zbliżonej cenie to kupuję, jeśli jest droższa to zamawiam przez Internet.

Takim sposobem udało mi się zaoszczędzić sporo gotówki, którą mogłam przeznaczyć na inne dodatki do gier, typu fajniejsze kostki do rzucania, czy sam mieszek do wyrzutu kostkami. Kupuję również folie ochronne na karty do gry (tzw. koszulki) jest to dobry pomysł, ponieważ podczas gry zawsze coś się przegryza i brudnymi palcami nie zniszczymy kart, które są zapakowane w koszulki.