Długie wyjazdy często miały to do siebie, iż najczęściej przydatne rzeczy najtrudniej było znaleźć w stercie bagażu. Często jeżdżąc w długie delegacje, czasem nawet zagraniczne, trwające nieraz i tydzień, często łapałem się na tym, iż więcej czasu na postoju spędzałem na grzebaniu w torbach z bagażem, niż faktycznym odpoczywaniu od jazdy.

Organizer samochodowy na długie podróże

organizery do samochoduBędąc na wyjeździe w delegację razem z kolegą, zdziwiłem się gdy zobaczyłem pierwszy raz naciągnięty na siedzenie, podobny do zwykłego pokrowca organizer. Kolega trzymał w nim najpotrzebniejsze rzeczy w trasie, mapę, dezodorant, wodę, i inne przydatne drobiazgi. Co prawda, akurat ten model był poręczniejszy dla osoby siedzącej na tylnych siedzeniach, aczkolwiek kolega wspomniał, iż w widział w sklepie najróżniejsze organizery do samochodu, nie tylko zakładane na siedzenia. Po powrocie z delegacji wybrałem się do owego sklepu o którym kolega wspominał, bo taki organizer wydawał mi się bardzo przydatną rzeczą w długiej trasie. Modeli było dużo, a różniły się od siebie tak wykonaniem jak i wyglądem. Oprócz organizerów na siedzenie, znalazłem również bardziej odpowiadające mi modele zakładane na przedni pulpit. Oczywiście, były one w różnych wielkościach, od niewielkich kieszeni na najmniejsze przedmioty, po duże, niewiele różniące się wielkością od plecaka turystycznego, więc mogłem dopasować model do wielkości pulpitu tak, by nie zasłaniał on konsoli i radia samochodowego.

Mimo niewielkich rozmiarów, okazał się on naprawdę przydatny, gdyż mogłem w nim trzymać wszystkie potrzebne mi w trasie drobiazgi, a także telefon i tablet, gdyż organizer posiadał zamontowany uchwyt właśnie do takich urządzeń. Mimo iż był to prosty dodatek, to jednak ułatwiał jazdę w bardzo dużym stopniu.