Jeżeli nasze domostwo padło kiedyś ofiarą owadziej inwazji, to doskonale sobie zdajemy sprawę z faktu, że małe wcale nie znaczy mniej uciążliwe. Wręcz przeciwnie, szczególnie w przypadku prusaków, czyli nieco mniejszych kuzynów karaluchów. 

Specjaliści od zwalczania prusaków 

zwalczanie prusakówWalka z wszelkiego rodzaju owadami to zadanie dla firm zajmujących się dezynsekcją. Czyli eliminowaniem owadów latających, biegających, stawonogów oraz szeroko pojętego robactwa. Ich usługi są kompleksowe i żaden owad jeszcze im się nie przeciwstawił. Chyba zresztą nie za bardzo mają one wyjście w obliczu użycia najnowszych metod i środków chemicznych o wysokim stężeniu trujących związków. Prusaki, mimo, że mniejsze od karaluchów, to mają te same wady. Stanowią dla nas bezpośrednie zagrożenie, ponieważ ich wydzieliny i odchody mogą zatruwać nasze pożywienie, w którym często możemy je znaleźć. Kiedy nie żerują, ukrywają się w szczelinach, między listwami przypodłogowymi i w okolicach naszych łazienek. Jednak zdecydowanie preferują miejsca zacienione i z dostępem do wady. Zdarza się również, że potrafią pogryźć człowieka, nie jest to jednak ich obyczajem. Zwalczanie prusaków zostawmy specjalistom. Nie róbmy tego we własnym zakresie, ponieważ do tego potrzeba specjalnych środków, które najpierw wywabią większość osobników z ich kryjówek, przez co będzie można dojść do reszty osobników. Usługa polegająca na zwalczaniu prusaków to koszt około stu pięćdziesięciu – dwustu złotych. Zatem jest to cena przystępna i konkurencyjna. 

Nie możemy sobie pozwolić na towarzystwo prusaków. Szczególnie jeśli wychowujemy dzieci. Zatrucie, do jakiego może dojść na skutek spożycia skażonego odchodami lub wydzielinami, jedzenia, może mieć nieprzewidziane skutki.           

Kategorie: Usługi