Samochody wyścigowe są najbardziej narażone na uszkodzenia, przeciążenia czy zatarcie podczas jazdy. Do ochrony samochodów używamy więc najróżniejszych preparatów, służących przede wszystkim do konserwacji i zabezpieczania podzespołów przed wszelkiego rodzaju usterkami. Do owych preparatów zaliczają się również dodatki do paliwa.

Preparaty dodatkowe do paliwa samochodowego

polecany dodatek do oleju silników benzynowychTe preparaty służą do mieszania z paliwem, i mają bardzo odmienne działanie, aczkolwiek wszystkie rodzaje mają za zadanie w jakiś sposób chronić pojazd i zapobiegać awariom. Najprzydatniejszy i najbardziej polecany dodatek do oleju silników benzynowych to ceramizer, czyli preparat do ochrony podzespołów silnika i komory paliwowej. Działa on podobnie do środków usuwających zarysowania lakieru samochodowego, gdyż umożliwia regenerację części silnika, usunięcie mikrouszkodzeń i zarysowań powierzchni, jakie powstają naturalnie w trakcie spalania paliwa, oraz znacznie wydłuża żywotność silnika, co widoczne jest szczególnie w samochodach rajdowych i wyścigowych, które pracują znacznie intensywniej niż normalne pojazdy. Działanie owego preparatu jest widoczne po dłuższym czasie jazdy, i umożliwia uniknięcie wielu problemów z silnikiem, które pojawiają się dopiero po dłuższym przebiegu samochodu. Wielu doświadczonych kierowców poleca używanie owego preparatu regularnie, co kilka tankowań, by zapewnić jak najwyższą ochronę silnika pojazdu.

Taki preparat można dostać w wielu profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych z artykułami najwyższej jakości. Można również zamówić go prosto od producentów, jeśli z jakiegoś powodu nie można dostać go w sklepie. Nie jest to drogi środek, więc nawet przy dużym zużyciu nie będzie on zauważalnie podwyższał kosztów eksploatacji samochodu.