Ostatnio będąc w sklepie na zakupach kupiłam mojemu synkowi do zabawy pistolet na bańki mydlane. Zabawka była już wypełniona płynem, ale ponieważ, mój synek bardzo dużo się nią bawił dosyć szybko płyn się skończył. Próbowałam robić taki płyn samodzielnie w domu, ale chyba był on za słaby, ponieważ zamiast baniek mydlanych z zabawki po prostu wylewała się woda.

Kupno wydajnego koncentratu do baniek mydlanych

koncentrat do baniek mydlanychWtedy przeczytałam instrukcję obsługi tej zabawki. Dowiedziałam się, że najbardziej optymalnym sposobem na jej uzupełnienie jest skorzystanie z koncentratu do baniek mydlanych. Teraz już wiedziałam, gdzie popełniłam błąd. Zwykły płyn był po prostu za mało wydajny. Koncentrat do baniek mydlanych jest w tym przypadku o wiele lepszy, ponieważ był gęściejszy. Taki koncentrat składa się przede wszystkim z dużej ilości gliceryny, która odpowiada za to, że bańki mydlane są duże i trwałe oraz nie pękają zbyt szybko. Na rynku są dostępne także koncentraty, przeznaczone do rozcieńczania z wodą w niewielkich ilościach. Udało mi się zakupić taki koncentrat w jednym ze sklepów z zabawkami. Był on akurat dostępny w bardzo dobrej, niskiej i przystępnej cenie, dlatego od razu zdecydowałam się na kupno dużej butelki. W domu od razu uzupełniłam zabawkę synkowi i przekonaliśmy się, że bańki z takiego koncentratu są naprawdę duże i kolorowe.

Dodatkową zaletą koncentratu było to, że biorąc pod uwagę jego wydajność był on o wiele tańszy niż popularny płyn do baniek. Litrowa butelka takiego koncentratu wystarczała nawet na kilka tygodni intensywnych zabaw, podczas gdy płyn kończył się tak szybko, że jeszcze w tym samym tygodniu musiałabym kupować jego zapas. Synek również był bardzo zadowolony z faktu, że dzięki wydajnemu koncentratowi, bańki mydlane wychodziły mu w każdą pogodę.

Kategorie: Usługi