Entuzjaści jazdy offroadowej często ulepszali i modyfikowali maszyny równie często co harleyowcy, czy kierowcy motocykli sportowych. Jednak w przeciwieństwie do dwóch ostatnich grup kierowców, offroadowcy nie zajmowali się silnikiem czy poprawianiem ogólnych osiągów, a przede wszystkim sterownością, za którą w dużej części odpowiadały opony.

Sklep dla zapalonych motocyklistów

opony motocyklowe sklep internetowyOpony terenowe w sprzedaży, mimo iż łatwo dostępne w wielu stacjonarnych sklepach motocyklowych, zazwyczaj należały do najbardziej podstawowych odmian, i mimo iż miały one zadowalającą jakość, bardzo wielu motocyklistów z nawet niewielkim doświadczeniem preferowało bardziej zaawansowane rodzaje opon. Ze wszystkich punktów w których sprzedawano opony motocyklowe sklep internetowy dla profesjonalnych kierowców i motocyklistów był bodaj najlepszym miejscem do poszukiwań zaawansowanych modeli opon terenowych. Sklepy internetowe bowiem posiadały najczęściej największe i najbardziej różnorodne oferty opon motocyklowych o różnym zastosowaniu, pochodzących zarówno od producentów z wieloletnim stażem, jak i firm dopiero rozpoczynających sprzedaż. Dla offroadowców szczególnie interesująca była możliwość sprowadzenia dowolnego typu opon na zamówienie, zwłaszcza jeśli jeździli oni na mniej popularnych maszynach, z niestandardowymi średnicami kół.

Przystępne ceny sklepów internetowych przyciągały natomiast tych kierowców, którzy preferowali posiadanie zapasu opon na wszelkie awarie, a nie mogli takowego skompletować z racji nierzadko wygórowanych cen, narzucanych przez sklepy stacjonarne. Zamówienie internetowe oznaczało również dużą oszczędność czasu i wyeliminowanie stałego problemu z transportem dużej ilości opon, nierzadko wymagającym użycia pojazdu dostawczego.