Skompletowanie wyprawki dla malucha nie jest prostym zadaniem, bo wymaga zakupienia sporej ilości rzeczy, ale za to jest przyjemne dla większości mam. Listę rzeczy bez kłopotu znajdziemy w internecie i warto wybierać najważniejsze artykuły.

Z czego jest wykonany kocyk minky?

kocyki minky dla dzieciLista zakupów dla noworodka czy niemowlaka jest długa, gdyż zawiera produkty niezbędne oraz te, bez których można się obejść. Na pewno konieczne jest łóżeczko ze szczebelkami, wózek, ubranka i pościel. Dzieci przeważnie śpią w swoich w pościeli bawełnianej, która składa się z poduszki i kołderki. Jednak od dłuższego czasu, na rynku królują kocyki minky dla dzieci, które mogą doskonale zastąpić pościel. Wystarczy do nich dokupić poduszkę i maluch ma gotowe posłanie do spania. Kocyki minky są przede wszystkim dwustronne, czyli z jednej mają miękką bawełnę, a z drugiej ciepły polar z maleńkimi wypustkami na całej powierzchni. Strona bawełniana doskonal się sprawdzi w cieplejsze dni, gdyż lekko chłodzi i zapewnia skórze idealną cyrkulację powietrza, przez co maluch się nie poci, natomiast drugą stronę stanowi polar minky, który nie przepuszcza powietrza i dobrze utrzymuje temperaturę. Kocyki mają przeważnie jeden rozmiar do łóżeczka i jeden do wózka. Można je kupić oddzielnie lub w komplecie z poduszką, rożkiem czy pościelą. W kwestii wypełnienia, to są dostępne cztery modele: bez wypełniania, z cienkim, średnim i grubym wypełnieniem. Idealnie się sprawdza o każdej porze roku i może być wykorzystywany na różne sposoby.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to kocyki minky posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, są przyjemne w dotyku i są starannie wykonane. Mogą z nich korzystać maluchy od urodzenia, aż do momentu, kiedy z nich wyrosną i staną się niepotrzebne.