Posada opiekunki w naszym kraju jest marnie płatna, dlatego też nie ma wielu chętnych do pracy. Inaczej bywa, jeżeli chodzi o pracę w tym charakterze zagranicą. Polacy najczęściej jadą do Niemiec, aby pracować jako opieka osoby starszej.

Ile lat mają opiekunki osób starszych?

opiekunka osoby starszej niemcyJak wiadomo, w Niemczech obowiązuje waluta euro, która gwarantuje wielu naszym rodakom satysfakcjonujące zarobki. Z tego względu wiele ludzi wybiera pracę na przykład w Niemczech, ponieważ mogą tam zarobić nawet kilkakrotnie więcej niż na tym samym stanowisku w Polsce. Jeżeli interesuje nas praca jako opiekunka osoby starszej Niemcy są krajem, w którym polskie opiekunki cieszą się dużym zaufaniem. Za naszą zachodnią granicą, panuje powszechna opinia, że polskie opiekunki osób starszych są pracowite i sumienne. W agencjach pracy znajdziemy bardzo dużo ogłoszeń  na asystentów i opiekunów osób starszych. Niekoniecznie trzeba umieć język niemiecki, ponieważ na miejscu można się go szybko nauczyć. Do pracy w charakterze opiekunek za zachodnią granicę, jadą przede wszystkim kobiety w wieku powyżej czterdzieści pięć lat, gdyż mają już unormowaną sytuację rodzinną i mogą sobie pozwolić na kilkutygodniowy wyjazd. Praca jest na zmiany, czyli po kilku tygodniach opiekunka wraca do kraju i zastępuje ją jej zmienniczka, także na kilka tygodni. Nie jest to łatwa praca, bo wymaga dużej odpowiedzialności i zaradności, ponieważ na miejscu opiekunka jest zdana przede wszystkim na siebie. Opiekunki na pewno muszą być cierpliwe i empatyczne.

Nie każdy nadaje się do takiej pracy, bo współpraca ze starszymi osobami bywa ciężka. Dodatkowo świadomość przebywania z dala os domu i bliskich, jest dość ciężkim przeżyciem. Jednak wysokie wynagrodzenie, często rekompensuje wszelkie niedogodności.

Kategorie: Usługi