Tereny jurajskie w Polsce są od dawna bardzo popularnym celem wielu wycieczek i treningów rowerowych. Dzieje się tak dlatego, że jest to idealny teren dla przeprowadzania treningów szosowych i górskich. Treningi tego typu są popularne w tych regionach także ze względu na fakt, że wstępują tutaj nieduże nachylenia terenu, które w bardzo dobry sposób nadają się do budowania formy.

Treningi rowerowe w Ojcowskim Parku Narodowym

ojców - atrakcje dla turystówOjców to piękne miejsce, które doskonale nadaje się do jazdy rowerem szosowym. Droga wijąca się wzdłuż całej Doliny Prądnika jest częstym celem eskapad osób, które chcą trenować jazdę w pięknych okolicznościach przyrody. Myśląc Ojców – atrakcje dla turystów nasuwają się same. Przy głównej drodze rowerzyści mogą podziwiać piękny zamek w Pieskowej Skale, który majestatycznie góruje nad całą okolicą. Turyści rowerowi mogą także być usatysfakcjonowani ścieżką rowerową, która może przypaść do gustu kolarzom turystycznym i przełajowym. Ścieżka ta może być przemierzana całymi rodzinami, gdyż jej trasa nie jest pagórkowata. Rowerzyści mogą dojechać od Ojcowa z Krakowa, podziwiając po drodze rzekę Prądnik, która wije się tuż przy drodze dla rowerów. Rowerzyści odwiedzający okolice Ojcowa mogą także liczyć na to, że znajdą tutaj wiele kwater, które mogą być rezerwowane zarówno na miejscu, jak i za pośrednictwem internetu.

Rowerzyści odwiedzają tłumnie Ojców także dlatego, że możliwa jest tam jazda na każdym rowerze. Kolarze górscy kochają szlaki rowerowe, które są wytyczone niezwykle malowniczymi trasami. Kolarze szosowi zaś lubią jazdę drogą, która prowadzi z Olkusza do Ojcowa, a także szereg dróg asfaltowych, którymi można dojechać do okolicznych wiosek. Wielu kolarzy lubi także przemierzać zamknięte dla samochodów fragmenty trasy rowerowej w Ojcowie.

Kategorie: Podróże