Dla wielu kierowców dbanie o samochód jest standardowym postępowaniem, jeżeli chce się, aby długie lata wyglądał jak nowy. Można to robić na wiele sposobów, ale najlepsze efekty się osiąga korzystając z usług auto detailingowych.

Skuteczne zabezpieczenie karoserii samochodu

zabezpieczenie folią samochodów katowiceNie da się uniknąć zarysowań na lakierze samochodu, ponieważ każdego dnia jest on narażony na niekorzystne czynniki. Przede wszystkim działają na niego promienie słoneczne, mróz, zalegający śnieg czy mechaniczne działanie. Wbrew pozorom lakier bardzo łatwo uszkodzić, zatem jego ochronna staje się koniecznością. Jeżeli chcemy wykonać zabezpieczenie folią samochodów Katowice są miastem, w którym działa kilka salonów świadczących takie usługi. To rewolucyjna metoda, którą można wykonać na dowolnym rodzaju pojazdu. Folie są stosowane już od wielu lat w Wielkiej Brytanii, skąd do nas przyszły. W Polsce usługa dopiero staje się popularna, ponieważ jeszcze niewielu kierowców o niej wie. Przede wszystkim folia jest na tyle cienka, że kompletnie jej nie widać, a skutecznie chroni. Jest elastyczna, posiada właściwości samoregulujące i doskonałą hydrofobowość. Dzięki niej lakier jest zabezpieczony przed zarysowaniami, odpryskami, miejscowymi blaknięciami czy matowieniem. Samo wykonanie usługi zajmuje od dwóch do pięciu dni roboczych, ponieważ aplikacja folii obejmuje każdy szczegół karoserii i musi być dokładnie przyklejona. Jeżeli chodzi o jej cenę, to im większy pojazd, tym wyższa cena usługi detailingowej.

Z każdym rokiem przybywa samochodów, które są zabezpieczone takową folią, gdyż to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę lakieru. Poza foliami, auto detailing oferuje jeszcze powłokę ceramiczną, która pozwala na osiągnięcie lustrzanego połysku na karoserii.