Repliki czy mundury były nierzadko ogromnym powodem do dumy dla wielu graczy, jednak nie były najbardziej wymaganym sprzętem podczas gry. To miejsce zajmowały od dawna okulary ochronne, które były niezbędnym elementem stroju każdego gracza, i wyposażeniem wymaganym by w ogóle uczestniczyć w jakiejkolwiek grze.

Ochronne okulary z atestem wytrzymałości

okulary ochronneZwykłe okulary, jakie można było dostać w każdym sklepie budowlanym dość dobrze sprawdzały się podczas mniej wymagających prac warsztatowych i były przede wszystkim tanie, jednak nie spełniały swojej funkcji podczas gry za dobrze, jak przekonało się wielu kolegów używających takowych okularów. Z tego powodu, starzy wyjadacze preferowali mocne okulary ochronne od najlepszych producentów, posiadające atest wytrzymałości i gwarancję. Takie okulary przeznaczone były zarówno dla użytkowników cywilnych jak i wojskowych, i równie dobrze sprawdzały się w warsztacie, jak i podczas działań w terenie. Modele od wielu renomowanych producentów były tak wytrzymałe, iż wytrzymywały nawet przejechanie po nich samochodem, czy uderzenia ciężkimi narzędziami. Jednak ich odporność była tylko jedną z ich wielu zalet, bo dla wielu użytkowników równie ważna była wygodna. Okulary te najczęściej były wzorowane na modelach sportowych, nawet te które przeznaczone były typowo do pracy, i posiadały na ogół zaczepiane paski, które pozwalały na wykonywanie jakiejkolwiek pracy bez obawy o zsunięcie się okularów z twarzy.

Najbardziej popularne modele, nazywane eyeshield, miały bardzo szeroką szybę i nie posiadały oprawek, dzięki czemu zapewniały bardzo duże pole widzenia i nie zasłaniały one oczu użytkownika pod żadnym kątem. Okulary takie były częstym widokiem zarówno w sklepach militarnych, jak i renomowanych sieciach budowlanych.