Tradycyjne formy depilacja ciała nie są dla nas w pełni satysfakcjonujące. Zwłaszcza, że nierzadko ich skutki uboczne prezentują się mniej estetycznie niż włoski w miejscach, gdzie ich nie chcemy. Na szczęście nowoczesna technologia pozwala nam na skorzystanie z zabiegów, które pozwolą nam pozbyć się włosków bez problemu zaczerwień czy wrastających włosków.

Na czym polega depilacja IPL?

IPL szczecinPod względem depilacji kobiety często dzielą się na dwie grupy: tych, które stosują wosk, oraz tych, które preferują mniej bolesne metody. Każda z nas, która kiedykolwiek próbowała depilacji woskowej doskonale zapewne pamięta to okropne uczucie podczas wyrywania włosków. Z kolei maszynka do golenia, jak i kremy powodują krótkotrwałe rezultaty połączone w dodatku z całą masą efektów ubocznych w postaci krost, pieczenia, czy wrastających włosków. Coraz więcej z nas jednak decyduje się na zabiegi depilacji z użyciem IPL Szczecin posiada kliniki w których możemy umówić się na taki zabieg. Często ta forma depilacji jest mylona z depilacją laserową choć nie jest to to samo i obie te formy nieco różnią się od siebie. Przede wszystkim podczas depilacji IPL nie musimy wcześniej zapuszczać włosków, jak to ma miejsce właśnie przy depilacji laserowej. Poza tym IPL nie wymaga również od nas długiej regeneracji, a po skończonym zabiegu możemy od razu swobodnie wrócić do naturalnego trybu życia. 

Zabiegi depilacyjne z użyciem IPL szybciej niż depilacja laserowa usuwają włoski z ciała, a także pozwalają zrobić to na większych fragmentach skóry, co stanowczo skraca czas całej depilacji. Technologia IPL jest jednak wykorzystywana nie tylko do depilacji ciała, ale również do walki z trądzikiem. Za pomocą zabiegów z wykorzystaniem IPL możemy również rozwiązać problem z pękającymi naczynkami. Co więcej pozwala też rozjaśnić przebarwienia na naszej skórze.