Na ostatnich warsztatach poznałam nową technikę zdobienia różnych przedmiotów. Przedmioty takie zyskują unikalny charakter lub dostają drugie życie. Rękodzieło zawsze mnie interesowało i na warsztatach czułam się jak ryba w wodzie.

Farba akrylowa do decoupage

farby akrylowe do decoupageWarsztaty miały za zadanie pokazać jak w prosty i stosunkowo tani sposób można przyozdobić przedmioty domowego użytku. Można tak udekorować wiele drewnianych przedmiotów. Technika jaką miałam opanować na warsztatach to decoupage. Jest to popularna technika zdobnicza wywodząca się ze wschodniej Syberii skąd powędrowała do Chin, gdzie została spopularyzowana. Można nią zdobić różne przedmioty szklane, metalowe, styropianowe, akrylowe, papierowe, plastikowe, ceramiczne oraz oczywiście drewniane. Przyozdabiając przedmiot serwetką pokrywamy ją wieloma warstwami lakieru. Dzięki temu serwetka wtapia się w powierzchnię tak iż wygląda jakby była namalowana. Aby przyozdobić wybrany przedmiot potrzebne są między innymi serwetki z różnymi wzorami. Najbardziej popularne są wzory kwiatowe. Poza tym potrzebujemy klej do tkanin, nożyczki, kolorowe farby akrylowe do decoupage oraz lakier. Gdy posiadamy te wszystkie rzeczy można przystąpić do zdobienia wybranego przez nas przedmiotu. Ja wybrałam drewniane puzderko na biżuterię, które przyozdobiłam pięknym kwiatowym wzorem. Farba akrylowa jaką wybrałam była w pięknym turkusowym kolorze. Intensywny pigment doskonale pokrył całe pudełeczko przez co nie musiałam malować go kilka razy. Farba miała jedwabistą konsystencję przez co praca z nią była naprawdę przyjemna i łatwa. Pudełeczko prezentuje się pięknie i warsztaty zachęciły mnie do zakupu wszystkich niezbędnych rzeczy aby ozdabiać inne przedmioty tą metodą.

Aktualnie szkolę się w technice zdobienia serwetkami i jestem w tym coraz lepsza. Moi bliscy dostają spersonalizowane przedmioty na prezenty urodzinowe. Rękodzieło daje mi wiele satysfakcji i z pewnością w przyszłości będę cały czas dopracowywała tą technikę.

Kategorie: Usługi