Warto wiedzieć, że oddłużanie jest procesem stosowanym przez kancelarie prawne i firmy oddłużające. Jego głównym celem jest doradztwo, które ma pomóc zlikwidować problematyczne zobowiązania finansowe. Na terenie kraju działa coraz większa liczba firm oddłużeniowych, które pomagają zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Proces oddłużania opiera się między innymi o negocjacje z wierzycielami czy konsolidację.

Prawidłowo realizowane oddłużanie firm

oddłużanie firm gliwiceProces oddłużania firm jest to forma pomocy w razie wystąpienia problemów finansowych w firmach i u osób indywidualnych. Składa się on z kilku etapów, wśród których istotne są negocjacje z wierzycielami, konsolidacja długów, przerwa w spłacie zobowiązania finansowego czy przedawnienie długów. Ostatecznym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości, jednak na żadnym z tych etapów dłużnik nie pozostaje sam z problemem. Gdy dotyczy nas oddłużanie firm gliwice są odpowiednim miastem do skorzystania z usługi tego rodzaju. Jak sama nazwa wskazuje, oddłużanie jest procesem, który ma na celu likwidację długów. Czynności oddłużające są przeprowadzane w przypadkach, kiedy firma albo osoba prywatna nie jest w stanie na bieżąco regulować własnych zobowiązań finansowych. Pierwszym i niezwykle istotnym etapem są negocjacje z wierzycielem, które mają na celu podjęcie prób mediacji.

Zazwyczaj rozmowy z zakresu negocjacji z wierzycielem są przeprowadzane w imieniu dłużników przez pracowników firmy oddłużeniowej. Koszt takiej usługi jest zróżnicowany i uzależniony od wielu czynników, jak rodzaj zadłużenia, wysokość długu, opóźnienie w spłacie. Kolejnym możliwym rozwiązaniem jest konsolidacja długu, która polega na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno. Pozwala to na spłatę raty w mniejszej wysokości.