W ostatnim czasie materiały budowlane bardzo podrożały, co z kolei przełożyło się na wzrost cen domów jednorodzinnych. Budowa klasycznych domów może wynieść nawet sto pięćdziesiąt tysięcy złotych plus prawie drugie tyle na wykończenie.

Czym się wyróżniają domy szeregowe?

budowa domu szeregowegoJeżeli planujemy wybudować dom lub kupić nowy, gotowy do zamieszkania, to możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm budowlanych. Innym rozwiązaniem jest kupienie domu od dewelopera czy inwestora. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru modelu domów, które mogą się znacznie między sobą różnic. Przeważnie wybierane są klasyczne domy jednorodzinne, w stylu kanadyjskim lub szeregowe. Każdy z nich posiada nieco inne parametry techniczne i wizualne, przez co sprawdza się dla ludzi o konkretnych oczekiwaniach. Jeżeli lubiny niezależność i chcemy mieć poczucie prywatności, to lepiej wybrać dom jednorodzinny, jeżeli natomiast lubimy mieć kontakt z innymi ludźmi, to idealne będą modele szeregowe, które są budowane jeden obok drugiego, tak że stykają się ścianami bocznymi. Budowa domu szeregowego jest nieco szybsza niż jednorodzinnego, ponieważ ma on nieco mniejszą powierzchnię i budowany jest seryjnie, ponieważ w rzędzie muszą się znajdować przynajmniej trzy takie same budynki. Domy szeregowe mają wspólne ściany boczne, jedną drogę dojazdową, wspólny plac zabaw czy śmietnik. Jednak są tak budowane, że każdy dom ma swoją instalacje wodną, kanalizacyjną, elektryczną czy hydrauliczną. Ze względu na ich niższą cenę cieszą się sporym zainteresowaniem.

Przeważnie domy szeregowe wybierają osoby, które lubią się otaczać towarzystwem innych lub chcą utrzymywać bliskie relacje z sąsiadami. Jakość takich budynków jest taka sama jak w przypadku domów jednorodzinnych, z tą różnicą, że mają określoną wielkość.