O tym, że czas to pieniądz wie z pewnością każdy przedsiębiorca. Ale i domowy użytkownik nie chce poświęcać dużych ilości czasu i siły fizycznej na wykonanie pracy. Ma to bezpośrednie przełożenie na przetwarzanie cienkich pni drzew, gałęzi oraz desek na materiał opałowy. Idealnym narzędziem do takiej ciężkiej i szybkiej pracy jest wytrzymały rębak dwuwałowy. Rębaki dwuwałowe służą też do przetwarzania matetrału drzewnego w trociny.

Solidne rębaki do drewna

rozdrabniacz do drewna dwuwałowyPrzygotowanie odpowiedniej ilości opału na zimę to ciężka i żmudna praca. Ale jeśli zaopatrzymy się rozdrabniacz do drewna dwuwałowy cały problem zniknie w mgnieniu oka. Podobnie szybko rębaki dwuwałowe przetwarzają pień drzewa lub deskę w równo przycięte kawałki drewna. Rębaki dwuwałowe to bardzo proste urządzenia ale wykonane z bardzo mocnych materiałów. W obudowie z bardzo grubej blachy ( ok. 2 cm ) umieszczone są na dwóch wałach bardzo mocne, zsynchronizowane noże. Na zewnątrz obudowy na obu wałach zamontowane są koła zębate przenoszące i odbierające napęd. Całość zamknięta jest  blaszanej obudowie i umieszczona na ramie z kołami lub bez. Napęd rębaków dwuwałowych stanowią silniki elektryczne, spalinowe lub wały odbioru mocy z ciągnika. Maksymalne średnice materiału drzewnego jakie rębak jest w stanie przerobić zależą od mocy silników i od twardości samego drewna. W dobrych rębakach istnieje możliwość regulacji w pewnym zakresie długości ciętych kawałków. Jeśli mowa o rębakach dwuwałowych należy wspomnieć o rębaku gdzie na jednym wale umieszczone są noże do zrębkowania drewna, a tuż za nim umieszczony jest wał bijakowy przetwarzający zrębki na trociny. Taki materiał może być kierowany wprost do pelleciarki i przetwarzany na opał.

Chcąc skorzystać z możliwości jakie dają rozdrabniacze dwuwałowe należy zapoznać się z ofertą producentów. Z całą pewnością można stwierdzić, że urządzenie to pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Będzie przydatne w domu oraz da możliwość zarobku osobom, które wiążą zakup rębaka z wizją zarobku i prowadzenia biznesu w branży opałowej.