Gdy rozpoczęłam studia, na wstępie zajęć któregoś dnia przyszła do nas pani opowiadająca o korzyściach płynących z wyjazdów zagranicznych. Każdy student, mógł spróbować swoich sił za granicą. Nasz uniwersytet miał podpisanych wiele umów w różnych krajach. Gorąca nas do tego zachęcano, więc postanowiłam się odważyć i spróbować.

Najwspanialsza przygoda z językiem hiszpańskim

kursy hiszpańskiego w hiszpaniiZłożyłam potrzebne dokumenty i wyjechałam do Hiszpanii. Dlaczego akurat tam? Zawsze uwielbiałam ten piękny, gorący kraj. Oprócz studiów, mieliśmy też możliwość uczęszczania na kursy hiszpańskiego w hiszpanii co bardzo mnie ucieszyło. Gdy tylko dowiedziałam się, że to nie tylko same studia, to szalałam z radości. Wiadomo, że wiele nauczyłam się z samej mowy i tego co usłyszałam od rodowitych Hiszpanów. Jednak kursy prowadzone przez hiszpańskich lektorów były nie do porównania. Prowadzili z nami dyskusje, mówili tylko po hiszpańsku i dzięki temu szybko załapałam bardzo dużo materiału. Podobało mi się to, że nie mogli nam wyjaśnić na przykład danego słowa po polsku i wtedy opowiadali po hiszpańsku o znaczeniu tego wyrazu. Wtedy uczyliśmy się też logicznego myślenia i uważam, że był to świetny pomysł, żeby na taki kurs zacząć chodzić. Nie opuszczałam żadnych zajęć i z radością zgłębiałam tajniki wiedzy. Nauczyłam się najważniejszych zwrotów i zasad gramatyki w około dwa miesiące. To niesamowity rezultat, zwłaszcza, że kiedyś umiałam dosłownie same strzępki zdań wyrwanych z kontekstu.

Była to przygoda mojego życia. Mogłam poznać inną kulturę i zobaczyć jak Hiszpania wygląda na własne oczy. Na wycieczce na parę dni, to nie było to samo. Natomiast taki wyjazd na pół roku dał mi o wiele więcej doświadczeń. Mogłam zrozumieć o wiele więcej i spojrzeć na różne rzeczy od innej strony.

Kategorie: Usługi