Pasjonaci wędrówek górskich bardzo często pragną pójść o krok dalej i poznać podstawowe techniki alpinizmu, aby móc poszerzać swoją wiedzę i hobby. Niezwykle ważne jest jednak, aby szkolić się tylko i wyłącznie pod okiem profesjonalnych i doświadczonych instruktorów, którzy stawiają głównie na bezpieczeństwo wszystkich kursantów, dopasowując poziom szkolenia do ich wiedzy i posiadanych umiejętności. 

Warto zaufać specjalistom – profesjonalny kurs górski

kursy wspinaczkowePoszukując organizatorów kursów, warto postawić przede wszystkim na doświadczenie oraz posiadane certyfikaty instruktorów, a także sprawdzić opinie dotychczasowych kursantów. Bardzo często w przypadku osób początkujących oraz dzieci, kursy wspinaczkowe odbywają się na specjalnych ściankach wspinaczkowych – zewnętrznych oraz wewnętrznych (te pozwalają na ćwiczenia oraz zdobywanie umiejętności niemal o każdej porze roku!). Wiele szkółek wspinaczkowych umożliwia także wynajęcie w pełni profesjonalnego i bezpiecznego sprzętu, który jest oczywiście niezbędny do nauki alpinizmu, szczególnie podczas kursów w terenie. Z czasem kursanci decydują się na zakup własnego sprzętu i wyposażenia – tutaj oczywiście także mogą liczyć na doradztwo ze strony instruktorów. Bardzo często szkoły wspinaczkowe prowadzą także specjalistyczne sklepy z odzieżą, obuwiem i akcesoriami alpinistycznymi pochodzącymi od renomowanym producentów.

Niektóre kursy są indywidualne – dla osób, które chcą jak najszybciej zdobyć umiejętność samodzielnej wspinaczki, a inne są prowadzone w niewielkich grupach, które uczą dodatkowo współpracy pomiędzy uczestnikami i radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach. To bardzo ważne, aby wiedzieć, jak zareagować w niebezpiecznych momentach, szczególnie gdy asekuruje się innych uczestników wspinaczki.