Ponieważ postanowiliśmy z żoną, że w tym roku zainwestujemy więcej w nowy dom, musiałem poszukać gdzieś oszczędności. Zresztą, żona zrobiła to samo. Mieliśmy tylko na to różne sposoby, tak samo jak różnymi jesteśmy ludźmi. Mój sposób tym razem okazał się lepszy. A zaczęło się to pewnego wtorku.

Który amortyzator będzie lepszy: nowy czy używany?

nowe części do samochodów francuskichOboje z żoną byliśmy umówieni u mechanika z naszymi samochodami. W tym samym dniu je kupiliśmy, w tym samym mają przeglądy i podobne rzeczy w nich się psują. Obydwa to auta francuskie. Gdy mechanik powiedział, że niedługo w jednym i drugim trzeba będzie wymieniać amortyzatory, nie byliśmy zaskoczeni. Ta część samochodu miała prawo się szybko psuć na naszych koleinach. Jednak dalej, każde z nas postanowiło postąpić inaczej. Ja chciałem kupić nowe amortyzatory, ale nie oryginalne, a żona stwierdziła, że brat kupi jej używane. Byłem zaskoczony, ale skoro chciała, to jej wybór i jej samochód. Ja wieczorem wyszukałem w sieci nowe części do samochodów francuskich i zamówiłem towar przez Internet. Trzy tygodnie później ja miałem wymienione swoje, a tydzień później żona, żeby obydwu samochodów nie uziemić naraz. Pół roku później żona znów trafiła do serwisu, ponownie z amortyzatorem. Moje były w niezłym stanie. Byłem niesamowicie zadowolony ze swojego wyboru. Wiedziałem, że każda nowa część jest lepsza niż używana. Czy to do francuskich aut czy do niemieckich. Właśnie miałem na to dowód. Mój amortyzator był narażony na to samo co żony.

Każdy człowiek ma prawo do własnych wyborów i ja to szanuję. Dlatego, gdy żona postawiła na używaną rzecz, nawet się nie odezwałem. Może dlatego, że kiedyś zrobiłem to samo. Drugi raz nie popełniłem tego samego błędu. Wolę zapłacić ciut więcej, ale mieć gwarancję, niż zaoszczędzić i podejmować duże, niepotrzebne ryzyko.