Każdy z etapów produkcji wymaga stałego monitorowania, a półprodukty oraz wyroby gotowe powinny być w sposób profesjonalny i bezpieczny magazynowane. Do takich celów wykorzystywane są powszechnie różnego rodzaju konstrukcje stalowe.

Zastosowanie i specyfika hal łukowych

duże hale łukoweRozmaite dziedziny przemysłu korzystają na co dzień z zalet stabilnych i trwałych konstrukcji ze stali. Jedną z takich rozpoznawalnych form konstrukcji są hale łukowe. Za pomocą tego typu obiektów budowane są hale wystawiennicze, targowe i warsztatowe. Duże hale łukowe stanowią często magazyny handlowe i hale produkcyjne imponujących gabarytów. Wykorzystywane są też w rolnictwie – do magazynowania potrzebnych produktów w ciągu całego roku. Hale łukowe dużych rozmiarów można też spotkać przy okazałych obiektach sportowych – pływalniach czy halach tenisowych. Dokładny wymiar hali uzgadniany jest indywidualnie z klientem, zgodnie z potrzebami określonej działalności. Cała konstrukcja hali oparta jest na stabilnej zabudowie, wykonanej z blachy stalowej ocynkowanej. Do zabudowy stalowej wykonywane są również systemy bramowe i inne udogodnienia, zgodnie z preferencjami klienta. Hale łukowe wykonywane są w kilku kształtach konstrukcyjnych (typ A, typ D, typ C, typ K). Profesjonalne firmy, które zajmują się wykonawstwem hal łukowych, zapewniają kompleksowy charakter usługi – od wykonania do końcowego montażu u klienta. Jeżeli zajdzie potrzeba przeniesienia hali do innej lokalizacji, nie ma najmniejszego problemu z demontażem i ponowną zabudową konstrukcji w nowym miejscu.

Dostarczane konstrukcje stalowe zapewniają wysoką trwałość wykonania, standardowo obejmowane są gwarancją (25 do 35 lat). Wszechstronna forma zastosowania skłania do wykorzystania takich projektów stalowych w wielu branżach przemysłu.