Każdy rodzic wie, jak istotną rolę w rozwoju maluszka pełni czułość oraz bliskość rodziców. Noworodki bezpośrednio po przyjściu na świat czują się zagubione i przeraża je wszystko, co znajduje się dookoła. Tylko bliskość rodziców, ich czułość, dotyk oraz głos są w stanie uspokoić niemowlę i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

Cała masa zastosowań kokonów dla niemowląt

kokony dla niemowlakówMałe dzieci często potrzebują towarzystwa swoich najbliższych, co czasem bywa bardzo kłopotliwe. Wiele dzieci uwielbia spać ze swoimi rodzicami, a starsze niemowlęta lubią zawsze mieć ich w zasięgu swojego wzroku. Niezwykle przydatny okazują się wówczas kokony dla niemowlaków, które są przenośnym leżaczkiem i można je z powodzeniem włożyć do swojego łóżka, by maluch poczuł naszą bliskość, a jednocześnie był bezpieczny i nie zagrażało mu przygniecenie lub upadek. Kokon świetnie sprawdzi się także podczas różnorodnych wyjazdów i urlopów, z powodzeniem zastąpi łóżko i zapewni maluchowi należyty komfort. Może także pełnić funkcję leżaczka, który położymy na dywan, co umożliwi nam wykonywanie codziennych obowiązków, mając malucha zawsze w zasięgu wzroku. Kokon świetnie sprawdza się u każdego maluszka, dzięki sznurkom w nóżkach można go wiązać na dowolny sposób. Im mniejsze dziecko, tym istotniejsze dla niego, by był on ciaśniej związany, bowiem przypomina mu środowisko, jakim był brzuszek mamy i działa na niego uspokajająco. Z kolei dla starszych dzieci można związać go luźniej, co umożliwi im większą swobodę.

Bycie rodzicem wymaga wsłuchania się w potrzeby dziecka i zapewnienia mu bliskości oraz czułości, które są niezbędne w jego prawidłowym rozwoju. Warto ułatwić sobie rodzicielstwo i kupić produkty, które umożliwiają łączenie domowych obowiązków z opieką nad dzieckiem. Wspominany wcześniej kokon dla niemowląt jest z pewnością niezastąpiony w pierwszych miesiącach życia.

Kategorie: Dziecko