Zapewne słyszałyście o różnorodnych metodach pielęgnacji włosów, jednak wiele kobiet nie łączy ich farbowania z pielęgnacją, a można to uczynić z pomocą henny. Chciałbym w tym tekście nieco opisać tę sprawę co z pewnością będzie dosyć wartościowe dla wielu osób które pragną zadbać swoje włosy.

Czego dokładnie spodziewać się po hennie?

henna khadiJeśli chodzi o hennę to trzeba zauważyć że jest to produkt roślinny. Dlatego też nie ma tak mocnego działania jak w przypadku środków chemicznych, co jest ogromną zaletą. Nie trzeba martwić się o to że włosy zostaną zniszczone. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na bogactwo różnych składników w hennie. Chodzi tu między innymi o magnez, potas, wapń, błonnik, kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy A, D i B. Jak więc widać jest tu naprawdę wiele różnych substancji które mogą wspomóc wasze włosy. Jednocześnie henna uzupełnia strukturę włosa, dzięki czemu jest ona o wiele bardziej wytrzymała niż wcześniej, a przy tym włosy mogą wydawać się grubsze. Wystarczy choć raz wypróbować hennę u siebie by zorientować się jak wspaniałe właściwości posiada. Myślę że henna khadi spełni wasze oczekiwania. Oczywiście należy postarać się o to żeby taki produkt miał w składzie tylko to co naturalne. Ogółem w przypadku gdy składników jest niewiele to działa na plus. Znaczy to że nie trzeba obawiać się żadnych niepożądanych domieszek. Warto zadbać o swoje włosy także przy farbowaniu, nie trzeba przecież oddzielać od siebie obu tych procesów.

Są różne rodzaje włosów, gdzie niektóre wymagają baczniejszej pielęgnacji, a inne są tak odporne że nie trzeba o nie zbytnio bać. Jednak tak czy siak dobrze jest stosować produkty które działają na plus, zamiast korzystać ze środków które wcale nie mają tak dobrych efektów jeśli chodzi o włosy.