Pracuję w szpitalu. Jak w każdej takiej placówce, pracownicy muszą bardzo dbać o higienę, ponieważ o tego zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także pacjentów. Jednym z obowiązkowych elementów odzieży ochronnej są rękawiczki jednorazowe. Zazwyczaj większość pracowników korzysta z rękawiczek lateksowych. Ja niestety, posiadam uczulenie na ten materiał.

Kupiłam sobie rękawiczki wykonane z nitrylu 

Rękawiczki nitryloweMiałam przez to problemy ze skórą, która stawała się bardzo sucha i zaczynała wręcz pękać. Zaczęłam się więc zastanawiać nad jakąś alternatywą. Rękawiczki nitrylowe okazały się tym produktem, dzięki któremu mogłam zachować higienę, a jednocześnie nie mieć problemów skórnych. Okazało się, że nitryl jest równie skuteczny i wytrzymały co lateks, ale nie uczula. Jest to bardzo delikatny materiał, co przekłada się na to, że nie drażni on skóry. W dodatku jest bardzo elastyczny, można go rozciągać, dzięki czemu mam pewność, że rękawiczki nie pękną, także wtedy, kiedy będę korzystać z ostrych narzędzi, na przykład igieł. Wybrałam dla siebie rękawiczki, które są dosyć długie, dlatego chronią nie tylko samą dłoń, ale także nadgarstki. Kupiłam je w aptece, okazało się, że są one łatwo dostępne w bardzo niskiej, przystępnej cenie, z czego byłam bardzo zadowolona. Najważniejsze było jednak dla mnie to, że okazały się one bardzo wygodne i praktyczne.

Po założeniu, miałam wrażenie, ze stały się one po prostu drugą skórą. W ogóle ich nie wyczuwałam i bardzo dobrze mi się w nich pracowało. Takie rękawiczki są dostępne w bardzo wielu rozmiarach, dlatego każdy z pewnością dopasuje rozmiar, który będzie dla niego idealny, bez względu na to czy ma duże czy małe dłonie. Jestem bardzo zadowolona z ich użycia, ponieważ nie pękają, i bardzo łatwo można je założyć.