Podczas wakacyjnych wojaży wielu kierowców pokonuje setki kilometrów dziennie, często kilka dni z rzędu, aby dotrzeć do wymarzonego miejsca odpoczynku. Podczas letnich upałów takie podróże są niezwykle męczące dla kierowców, ale równie mocno dają się we znaki pojazdom. Długie trasy wiążą się z koniecznością używania autostrad, a więc również z większymi prędkościami niż zazwyczaj. Bezpieczeństwo podróżujących powinno być zawsze priorytetem i jest to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Dlatego powinni oni podjąć szereg kroków mających na celu jego zagwarantowanie.

Klocki hamulcowe polecane przez kierowców

sprawdzone klocki HAWKZ pewnością powinni kontrolować czas jazdy aby uniknąć przemęczenia i wydłużonego czasu reakcji na to co się dzieje na drodze. Konieczne są krótkie przerwy w prowadzeniu samochodu, rozprostowanie ciała, przydatna będzie również kawa lub mocna herbata celem pobudzenia. Równie ważne jest sprawdzenie stanu technicznego auta przed rozpoczęciem podróży, zwłaszcza jego newralgicznych elementów. Należy sprawdzić układ kierowniczy, stan oleju, stan bieżnika opon oraz hamulce. Jeżeli opony charakteryzują się już mocno wytartym bieżnikiem, najlepiej wymienić je na nowe. Hamulce to element niezwykle istotny dla bezpieczeństwa jazdy i konieczne jest sprawdzenie stanu klocków hamulcowych. Jeżeli wykazują znaczny stopień zużycia warto je również wymienić na nowe, przeznaczone do większych prędkości i przystosowane do pracy w wysokich temperaturach. Na rynku jest wiele marek godnych polecenia, wśród kierowców dużą estymą cieszą się sprawdzone klocki HAWK doskonale zdające egzamin w wymienionych wyżej warunkach. W przypadku układu kierowniczego warto również sprawdzić czy nie ma on żadnych luzów i czy precyzyjnie pracuje.

Właściwe przygotowanie się do długich tras wakacyjnych ma decydujący wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróży, warto więc poświęcić trochę czasu i zadbać o samochód. Równie ważne jest aby kierowca zaczynając podróż był wypoczęty i dobrze rozplanował trasę uwzględniając planowane postoje na wypoczynek.