Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i właśnie dlatego powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo od samego początku. Chodzi tutaj oczywiście o fotelik samochodowy, ponieważ tuż po urodzeniu przeważnie wracamy z dzieckiem samochodem.

Kupujemy fotelik samochodowy dla dziecka

fotelik babysafeWielu rodziców zastanawia się na co zwracać uwagę przy wyborze fotelika, aby był on dopasowany do wagi naszego malucha. Obecnie na rynku jest wiele modeli fotelików, dlatego rodzice mają problem z jego wyborem. Foteliki możemy podzielić na kilka kategorii wagowych. Jedynie te przeznaczone dla noworodków różnią się kształtem od pozostałych, ponieważ dziecko w nim leży tyłem do kierunku jazdy. Wybierając fotelik powinniśmy zwracać uwagę na to dla jakiej grupy wagowej jest przeznaczony a także czy będzie pasował do naszego auta. W dobrych sklepach możemy poprosić sprzedawcę o to, aby sprawdził czy dany model jest przeznaczony dla naszego samochodu. często jest tak, że nie każdy fotelik będzie pasował, dlatego lepiej sprawdzić to przed zakupem, bo może się okazać, że nie będziemy mogli przewieźć dziecka właśnie przez to. Sama ostatnio szukałam odpowiedniego fotelika dla swojego dziecka. Udałam się do jednego ze sklepów zajmujących się sprzedażą fotelików oraz innych akcesoriów dziecięcych. Dzięki pomocy sprzedawcy udało mi się wybrać dopasowany model. Wybrałam fotelik babysafe, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy, ale również ma dodatkowe funkcje, które umilą dziecku podróż.

Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, szczególnie jeśli chodzi o małe dzieci. Dzięki dopasowanemu fotelikowi możemy sprawić, że obrażenia dziecka podczas jakiegokolwiek darzenia drogowego będą o wiele mniejsze niż w przypadku braku fotelika czy niedopasowanego modelu.