Plaga komarów w ogrodzie czy na działce może skutecznie zniechęcić do spędzania czasu na zewnątrz, szczególnie w letnie wieczory, kiedy owady atakują najchętniej. Jak poradzić sobie z tymi nieproszonymi gośćmi? Czy pozostają nam jedynie środki ochrony osobistej?

Czy oprysk przeciw komarom jest skuteczny?

sprawdzone opryski na komarySposobów na komary jest wiele, zarówno tych domowych i naturalnych, jak i preparatów chemicznych. Który z nich jest najlepszy? Najlepszy będzie ten, który jest najskuteczniejszy. Niestety odstraszanie komarów za pomocą lawendy, komarzycy czy innych roślin, które swoja wonią zniechęcają owady nie jest zbyt skuteczne. Dużo lepiej działają preparaty, którymi możemy się spryskać przed wyjściem z domu. Jednak codzienne spryskiwanie skóry też nie jest najlepszym pomysłem. Można jednak postarać się pozbyć komarów z ogrodu na stałe, stosując sprawdzone opryski na komary. Sposób ten jest nad wyraz skuteczny i pozwala zapomnieć o denerwujących owadach na długie tygodnie. Co potem? Potem wykonujemy kolejny oprysk i w zasadzie to powinno wystarczyć na cały sezon. Sprawdzone opryski na komary mogą być wykonywane metodą naziemną z opryskiwaczy spalinowych lub też za pomocą zamgławiania. Pierwszy sposób odkomarzania stosowany jest jako zabieg podstawowy i jest wystarczająco skuteczny. Drugi natomiast polega na nanoszeniu na powierzchnie drobnej mgły środka owadobójczego wraz ze specjalna substancją, która umożliwia lepsze przyklejenie się preparatu do spryskanych powierzchni. Metoda ta odznacza się większą skutecznością i trwałością. Obydwa rodzaje oprysków działają skutecznie przez minimum 4 tygodnie, warto jednak wspomnieć, że przy długich i intensywnych opadach czas ten może ulec skróceniu.

Jak wykonać oprysk przeciw komarom w ogrodzie, aby był skuteczny? Ważne jest, aby spryskać jak największą przestrzeń. Najlepiej porozumieć się z właścicielami sąsiednich działek i dokonać wspólnego oprysku. Dzięki temu skuteczność będzie dużo większa, a koszty za usługę niższe.

Kategorie: Usługi