Jeżeli szukamy roweru niedrogiego, który najlepiej sprawdzi się w mieście, to najlepiej postawić na rower holenderski. Dlaczego? Bowiem to typowy rower miejski, który doskonale nadaje się do codziennych przejażdżek, jak też jako codzienny środek komunikacji. 

Sklepy online z rowerami holenderskimi 

rowery holenderskie sklepKupując rower holenderski musimy wiedzieć, że to, co go charakteryzuje to specyficzna konstrukcja ramy, szerokie koła, wygodne siodło oraz charakterystyczna, wyprostowana pozycja, jaką wymusza. Mamy do wyboru wiele typów rowerów holenderskich, natomiast najczęściej są one kupowane przez kobiety. Dlatego też oferta niektóre firmy, które je produkują tworzą linie wyłącznie dla kobiet. Charakteryzują się one znacznie bogatszą stylistyką, a także różnorodnymi zestawami kolorystycznymi. Jeżeli chcemy nabyć porządne rowery holenderskie sklep internetowy jest najlepszym do tego miejscem. Ponieważ to właśnie tam mamy największy wybór tego rodzaju pojazdów oraz najbardziej atrakcyjne ceny. Poza tym możemy tam zakupić również osprzęt oraz elementy wyposażenia i akcesoria. Rowery holenderskie są łatwe w utrzymaniu i nie zajmują dużo miejsca, natomiast trzeba nieco wprawy, by nauczyć się jazdy w niemal maksymalnie wyprostowanej pozycji. Koszt rowerów tego rodzaju jest uzależniony od tego, kto jest ich producentem, jakie jest ich wyposażenie oraz osprzęt. Jednak, żeby nieco przybliżyć kwestię, dodajmy, że najtańsze „holenderki” kupimy już za około tysiąc złotych, a najdroższe kosztują dwa-trzy razy więcej. 

Warto kupić rower holenderski jeśli używamy jednośladu wyłącznie w celach rekreacyjnych, gdy dojeżdżamy do pracy, czy też na uczelnię. To rower, którego naturalnym środowiskiem jest miasto, a pokonywanie chodników i krawężników to jego żywioł.