Kilka lat temu zaczęliśmy z żoną budowę własnego mieszkania. Jestem złotą rączką, dlatego większą część budowy robię sam. Ostatnio byliśmy na etapie montażu instalacji elektrycznej. Miałem już gotowy projekt instalacji. Teraz musiałem go tylko urzeczywistnić. Potrzebowałem pozaznaczać na ścianie różne punkty i linie,, które ułatwią mi odpowiednie położenie kabli.

Zaznaczyłem punkty na ścianie kredą

kreda do zaznaczaniaPotrzebowałem czegoś co z powodzeniem wyznaczy mi linie i punkty na żel betonowej ścianie. Znajomy polecił mi, abym wykorzystał do tego kredę. Kreda do zaznaczania ma bardzo duże zastosowanie w pracach budowlano-remontowych. Z powodzeniem można nią zaznaczać punkty i linie na betonie, kamieniu czy drewnie. Jej zaletą jest to, że jeśli tylko nie otrzyma wilgoci, to potrafi utrzymywać się nawet przez bardzo długi czas. Ważne jest również to, że kreda do zaznaczania nie pozostawia plam ani zabrudzeń. W przypadku pozostałości po kredzie wystarczy lekko przetrzeć powierzchnie delikatnie nawilżoną ściereczką lub gąbką. Można to zrobić również na sucho, ale wtedy kreda dość mocno pyli i kurzy. Zachęcony przez znajomego zacząłem poszukiwania takiej kredy. Nie było to trudne zadanie. Kreda okazała się bardzo łatwo dostępna w wielu sklepach budowlanych. Była w dodatku bardzo tania. Zakupiłem od razu całe opakowanie. 

Zakupiona przeze mnie kreda okazała się bardzo wygodna i praktyczna w zastosowaniu. Można nią było bardzo precyzyjnie zaznaczyć potrzebny nam obszar. Kreda do zaznaczania dostępna jest w wielu kolorach, ja zdecydowałem się na tradycyjny, biały kolor. Kolor kredy powinien być dobrany do powierzchni na jakiej pracujemy. Powinien być jak najbardziej kontrastowy, żeby kolory nam się nie zlewały i zaznaczenie od kredy było dobrze widoczne.