Tuning samochodów wyścigowych obejmował wymianę wielu różnych elementów pojazdu, od części wewnętrznych po elementy karoserii. Jednak strona wizualna była równie ważna, dlatego mnóstwo kierowców decydowało się również na oklejenie samochodu naklejkami zawierającymi symbole ekipy czy samego kierowcy.

Oklejanie samochodów sportowych

cena oklejania samochodówW ostatnich latach, coraz więcej kierowców upodabniało swoje maszyny do klasycznych samochodów wyścigowych, używając folii do oklejania samochodu by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. W przeciwieństwie do pozostałych opcji tuningu, jednak, cena oklejania samochodów była bardzo niewielka, i mogła być wykonana w kilka minut w każdym warsztacie samochodowym, prowadzącym usługę nakładania folii na karoserię. Owa folia nakładana na samochód była niemal identyczna do tej, używanej do ochrony karoserii, choć zwykle posiadała mniejsze walory ochronne, zamiast tego służąc do oznakowania pojazdu, zarówno firmowego, jak i prywatnego. Naklejki mogły być bardzo szybko wykonane na zamówienie, i mnóstwo warsztatów samochodowych oferowało takowe w bardzo niskich cenach. Samochód mógł być również w całości oklejony, a bardzo popularne były naklejki w futurystycznych wzorach czy też wojskowych kamuflażach, zwłaszcza te które były używane do samochodów terenowych.

Wszystkie naklejki były stosunkowo trwałe, i dobrze znosiły warunki na drodze. Spoiwo było wodoodporne i wytrzymałe, nie odchodząc od powierzchni bez użycia środka do zmywania naklejek. Nadruk na takich foliach był również bardzo prosty, choć nierzadko można było spotkać naklejki z bardzo misternie wykonanymi logami firm czy drużyn sportowych, świetnie prezentujące się na każdej karoserii samochodu, niezależnie czy były używane jako ozdoba, czy też reklama.