O jakość powietrza w obrębie swojego najbliższego otoczenia warto zadbać już na etapie projektowym, szczególnie jeśli mamy do czynienia z maluchami lub osobami na co dzień zmagającymi się z alergią. Nowoczesne instalacje wentylacji wykorzystujące technologię nawiewno- wywiewną pozwalają nie tylko na wydajne oczyszczanie oraz jonizację powietrza za pomocą filtrów, ale również na zminimalizowanie strat ciepła, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych systemów wentylacji.

Projektujemy wydajną instalację wentylacji z rekuperatorem

RekuperatorNowoczesne instalacje rekuperacji to efektywne rozwiązanie zarówno dla osób w najbliższym czasie planujących gruntowny remont jak również dla każdego, kto właśnie zmaga się z wyborem odpowiedniej armatury instalacyjnej w swoim własnym „M”. Należy nadmienić, że wydajność całego systemu wentylacji nawiewno- wywiewnej w dużej mierze jest uzależniona od fachowego przygotowania projektu, dlatego w pierwszej kolejności niezbędne będzie dokładne wykonanie rzutowania wszystkich kondygnacji budynku. W dalszym etapie projektowym będziemy projektować przebieg całej armatury wraz z odpowiednim usytuowaniem urządzenia jakim jest rekuperator, czyli „serce” całej instalacji. Dobrym pomysłem na drodze prac realizacyjnych może okazać się zastosowanie dodatkowych filtrów wpływających na poprawę jakości powietrza w naszym domu. Obecnie na rynku dostępne są filtry jonizujące oraz oczyszczające powietrze z kurzu czy roztoczy. Jeżeli w domu zmagamy się dodatkowo z dużym poziomem wilgoci możemy pomyśleć także o zastosowaniu specjalnych osuszaczy, które zapobiegną dalszemu rozwojowi bakterii.

Wzrost znaczenia odnawialnych źródeł energii w znacznym stopniu determinuje wdrażanie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych. Dzięki zmianom społeczno- ekonomicznym wprowadzanie na rynek tego typu rozwiązań staje się nie tylko synonimem ekologii oraz propagowania wzorców zrównoważonego zarządzania zasobami energii, ale również pozwala na systematyczne wkraczanie w nowy wymiar gospodarki, w pełni zorientowany na współpracę i wykorzystanie potencjału środowiska naturalnego.