Niemal wszystkie makiety, które wykonywaliśmy z ekipą były albo makietami kolejowymi, albo elementami pola bitwy do gier bitewnych. Jednak niedawno podjęliśmy się bardzo ambitnego wyzwania, jakim było wykonanie makiety lotniska, oczywiście z bardzo dużym rozmachem i mnóstwem szczegółów. Było to coś zupełnie nowego, więc postanowiliśmy spróbować sił z nowym projektem.

Szczegółowe modele samolotów w niewielkiej skali

małe metalowe modele samolotówWykonanie budynków i elementów terenu nie było szczególnie trudne, choć znacznie różniło się od naszych dotychczasowych projektów, więc prace posuwały się bardzo sprawnie. Jednak problemem nie były budynki, a modele samolotów na lotnisko. Do tej pory nie używaliśmy w naszych makietach żadnych samolotów, więc nie mieliśmy zbyt dużego rozeznania co do producentów i najlepszych modeli. Czekała nas więc dość długa przeprawa przez strony internetowe i fora modelarskie, by znaleźć małe metalowe modele samolotów, będące jednocześnie dostatecznie dokładne, i mające odpowiednią skalę. Okazało się jednak że jeden z producentów najlepszych modeli kolejowych ma również modele samolotów w swojej ofercie, w dokładnie takiej skali, jaką potrzebowaliśmy. Były to modele bardzo szczegółowe i dokładnie wykonane, z dbałością o wszelkie najdrobniejsze detale i oznaczenia, podobnie jak pozostałe modele od owego producenta.

Nie byliśmy zawiedzeni, postanawiając zaopatrzyć się w modele znanego producenta, zamiast kupować od niesprawdzonych firm. Modele nie potrzebowały nawet przeróbek, gdyż wyglądały bardzo imponująco na makiecie i idealnie pasowały do całości, jednocześnie przyciągając spojrzenia. Po zakończeniu projektu, mogliśmy dodać kolejną udaną makietę do listy wykonanych, jak również i źródło doskonałych, bardzo szczegółowych metalowych modeli.